Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Stopnjujoče se bolečine

Stopnjujoče se bolečine

Pozdravljeni,
že kar nekaj časa me pesti več težav, katre sem zanemarjala vendar pa se v zadnjem času hitro stopnjujejo.
Nekatere probleme opažam že več let, a sem začela stopnjevanje in nove probleme opažati pred tremi meseci v zadnjih dneh pa se stopnjujejo še hitreje:

TREBUŠNI DEL:
– Ob menstruaciji (bolečine pri odvajanju blata) (opažam tri mesece)
– Boleči spolni odnosti (dva meseca)
– Boleče menstruacije (2-3dni) (odkar vem)
– Bolečina oz. trganje od kolkov po nogah ob celotnem menstrualnem ciklu, sedaj pa tudi ko nimam menstruacije)
– Odvajanje blata v zadnjih treh mesecih ni normalno (driska ali mehkejše blato vendar redno)
– Včeraj popoldan pa me je začelo zelo boleti v spodnjem delu trebuha (zbadanje in občutek pritiska), katerega sem občutila tudi ponoči (zbudilo me hitro in močno tolčenje srca), zjutraj pa je ostal le občutek pritiska

OSTALI DELI:
– Že nekaj let pokašljujem (čuden kašelj iz pljuč), v zadnjem času pa čedalje bolj
– Brez razloga se mi poveča srčni utrip in se ga ne da umiriti ponoči ali podnevi (nisem v stresni situaciji)
– Ko sem umirjena mi srece začne neenakomerno biti (občutek kot bi se prestavljal) in nato hitro mine (enkrat do dvakrat na teden)
– Stopala so zelo boleča, ko zjutraj vstanem ali ko vstanem po daljšem sedenju, ko se razhodim je vredu (kakšne tri mesece)

POČUTJE
– V povprečju dobro, vendar občasno izjemno utrujeno ter brezvoljno.

Ko sem začela pisati simptome sem opazila da jih je veliko in ne dajejo občutka da so vsi med sabo povezani. Opažam tudi, da se je stopnjevanje začelo pred tremi meseci, vendar nekega razloga zakaj takrat ne morem navesti.
Včerajšnje bolečine so me zelo prestrašile zato se najprej obračam na vas in vas prosim za pomoč.
Hvala

Res ne dajejo občutka, da so med seboj povezani in verjetno tudi niso. Bolečine v trebuhu so nehvaležne za internetne debate, saj je možnosti enostavno preveč, pa čeprav so v tem delu najbečkrat gonekološkega porekla ali včasih vnetja sečil. Se mi pa zdi, da se vam je nacepila na vse skupaj še tesnobnost, ki bi zlahka pojasnila tiso razbijanje srca, utrujenost in brezvoljnost in verjetno poslabšala še vse ostale težave, ki jih navajate. Obisk osebnega zdravnikanbo vsekakor dober začetek, tudi ginekolog bo dobra ideja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

[attachment=0]0.jpg[/attachment]Kolegici se je sredi bulice pojavila rdeča pika kot bi v notranjosti zakrvavela….bulica je mehka nespremenjena po velikosti, prav tako je jezik okoli bulice mehak in neboleče ter nespremenjen….postalo jo je strah da ne gre za raka na jeziku…bulica posledica ugriza iz pred cca 3 mesecev od takrat se bulica ni spremenila ….hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, sicer vam ne znam spremembe poimenovati z imenom, menim pa, da je vredna ORL pregleda. Vsekakor vztraja predolgo, da bi jo kar tako lahkp prilisal poškodbi pred 3 meseci. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

NI PA REČENO DA GRE ZA KAJ HUJŠEGA….REDEČA PIKA JE IZGINILA….NAROČILA SE JE PRI ZDRAVNIKU NA PREGLED

Seveda ni rečeno, lahko bi šlo zgolj za fibrom.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepše se vam zahvaljujem za vaš odgovor

SRebolj.

Ginekološko mi glede na pregled predvidevajo endometriozo in svetujejo laparoskopijo.
Sigurno pa imate tudi prav, da se mi je nacepila tesnobnost saj je sedaj, ko se mi je življensko stanje umirilo, umirilo tudi srce ;).

Sem pa danes opazila znamenje, katerega sliko sem pripela zraven.
Zanimivo je, da je bilo to znamenje pred leti majhno kot klop, danes pa mi je kar skočil v oči in sem morala malo pobrskati po internetu..glede na nesimetričnost in svetlejšo obrobo naj bi predstavljal znak za skrb, vendar je še precej majhen (5mm) in ne izstopa nad kožo in ne srbi oz. ne povzroča nikakršnih težav.
Mi lahko mogoče podate mnenje?

Na sliki znamenje ne deluje sumljivo samo po sebi, a ker navajate, da se je povečalo in spremenilo, je to že samo po sebi dober razlog za obisk zdravnika
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close