Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Omotica, nelagodje v prsih

Omotica, nelagodje v prsih

Pozdravljeni,
stara sem 55 let in imam že nekaj časa težave z omotico oz. občutkom megle v glavi. Včasih imam ob tem tudi neko nelagodje v sredini prsnega koša, neka topa bolečina. Imam pravzaprav tudi vsakodnevne bolečine v levi roki, ki so neodvisne od prej napisanega. Ob tem si izmerim krvni tlak in je v mejah normale. Pred pol leta sem imela krvni tlak 135-140/85-95, vendar sem malo shujšala in bolj skrbim za zdravo prehrano tako, da sem ga uspela znižati na 120/83 v povprečju. Tudi moj srčni utrip je normalen, od 60-80 udarcev/minuto.
V decembru 2017 sem imela UZ srca in ugotovljeno je bilo, da imam normalno veliko votlino levega prekata, stene so mejno zadebeljene. Globalna sistolična funkcija levega prekata je EF 65%, brez motenj krčenja. Utripni volumen je normalen (VTI je 23). Ni znakov za moteno diastolično funkcijo levega prekata. Polnilni tlak za levi prekat je v mejah normale. Desni prekat je normalno velik. Levi preddvor je blago dilitiran, desni pa normalen.
V lanskem letu so mi nekajkrat opravili tudi EKG pri moji osebni zdravnici in vedno je bil brez posebnosti.
Preiskava krvi:
Glukoza 5,1
Holesterol 4,7
HDL Holesterol 1,62
LDL Holesterol 2,92
trigliceridi 0,85
Tudi ščitnica je ok (TSH 1,73).
Imam le nekoliko povišane eritrocite 5,29 in nizek Feritin 10,45, Hemoglobin je 146.

Skrbi me, da ni kaj narobe s srcem. Ali je mogoče, da izvirajo vsi problemi iz hrbtenice?

Hvala

Glede na vse EKG, lab preiskave, UZ srca…. lahko opustite misel, da so težave povezane s srcem, niti njihov opis ni tipičen zanje. Ste se z osebnim zdravnikom že pogovorili o možnosti, da gre zgolj za tesnobnost? Meni se zdi ta diagnoza na vrhu verjetnih. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. Verjetno sem res preveč pozorna na srce, toda v zadnjem tednu opažam preskakovanje srca, včasih imam tudi nizek srčni utrip v mirovanju (55-58). Največ težav oz. tiščanja pri srcu imam pozno popoldne oz. zvečer, ko se umirim in uležem. Velikokrat opazim, da imam rahlo višji tlak pozno zvečer (135/88), čez dan pa okoli 115-120/77-83.
Začela sem jemati Persen in upam, da se bo vse skupaj umirilo.

nova
Uredništvo priporoča

Zna vam vsaj malo pomagati, sicer pa imate na voljo pri osebnem zdravniku tudi resnejšo terapijo, ki je na recept. Vaštlak pa je ok in pri njem ni razlogov za skrb.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close