Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Boleče noge

Boleče noge

Spoštovani!

Pred približno pol leta sem začela z novo službo. Na nogah sem 8h/dnevno. Tako da prehodim po cca 15-20 km. Pred približno 3meseci, mi je ena noga ob hoji v rahel klanec, pričela močno otrdevati in otekati. Ob vsakem koraku, je bila vedno bolj napeta in občutek je bil neprijeten. Obenem je bila rahlo boleča. Takrat sem isti dan opravila UZ, kjer je bilo navedeno, da gre najbrž za stanje po distenziji musculus tricepsa levo. Po 1tedenskem staležu in počitki( hlajenje z ledom, nabiranje ter noga v višjem položaju)je bilo stanje bolje. Ko sem se vrnila na delovno mesto, pa skoraj ni dneva, da nebi bile prisotne bolečine v mèčih. Stanje ni bolje, zato bom najverjetneje šla po napotnico za traumatološko ambulanto. Stara sem 37 let, kg so normalni, prehranjujem se tudi z ocvrto masno hrano. Drugače nekadilka že 10let. Alkohol ne pijem oz zelo redko. Bojim se, da bi šlo za periferno arterijsko bolezen. Prosim za vaše mnenje.
Hvala, lp

Še opravičujem, vendar je “prazen”odgovor oz zapisanega ne vidim. Dodala bi še, da imam zadnje čase tudi nižji srčni utrip cca 60 -67 na minuto ( nisem športnica). Pred pa sem imela okrog 80. Pa morda podatek, zadnjikrat sem zaradi viroze oddala kri in je laborantka izjavila da imam ozke žile. Prisim za vaše mnenje. Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Poleg okoliščin in opisa, dejstvo da pomaga hlajenje in noga v višjem položaju, nikakor ne govori za periderno arterijsko obstruktiv o bolezen in ste verjetno nekaj zamešali. Navedena diagnoza je možna, seveda pa za kaj gre zares, nikakor ne bom mogel oceniti po netu. Ozke žile, ki jih je omenjala laboramtka, nikakor nimajo nobene zveze s stanjem vašega ožilja, ampak zgolj na kakšno veno na roki, iz katere je želela vzeti kri in se je mal bolj namatrala z njo. Navedeni utrip pa je normalen in ne “nižji” Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close