Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca čuden občutek srca

čuden občutek srca

Pozdravljeni.
Zadnje čase se mi pojavlja čuden občutek, kot da mi srce razbija. Potem potipam utrip in se mi zdi čisto normalen. Pred slabimi tremi meseci sem rodila, bil je cr, spinalna anastezija. Prvo tako razbijanje se mi je zgodilo že v porodnišnici, nekje 3 dan. Dogaja pa se načeloma samo pred spanjem. Ko že skoraj zaspim, začutim, kot da mi razbija srce in se nazaj prebudim. Takoj po porodu sem stanje povezovala s hormoni in utrujenostjo. Zadeva se je nato občasno dogodila tudi doma, zvečer ali pač čez dan, če sem dremala z dojenčkom. Pritisk imam nizek, max. 100 ali pa še nižji, utrip v mirovanju do nekje 85. Potem je bil vmes že mir, sedaj zadnji teden pa se to ponovno dogaja. Otrok se nikakor ni uspel dojiti, tako da dojim žal ne… nekaj malega mleka pa si izčrpam, kolikor ga pač še je. Stalno se mi pojavlja tudi rjav izcedek, zato se sprašujem, če je lahko to povezano s hormoni? Imam tudi blagi gerb – je lahko vzrok kislina? Ali gre za tesnobo – čeprav nimam občutka, da bi me kaj posebej skrbelo, so pa stalno neke malenkosti (trije otroci, začetek šole… itd.). Kaj bi bilo glede na simptome najbolj verjetno? Trenutno se težko odpravim do zdravnika…

Občutek razbijanja srca so sicer pogost spremljevalec tesnobe, pa redkeje motenj ščitničnih hormonov in še marsičesa. V opisu sicer res ne najdem česa alarmantnega, pregled pa vam vseeno svetujem in brez ekg si težko predstavljam varno razpravljanje o sorodnih tesmžavah. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close