Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Preskakovanje srca

Preskakovanje srca

Pozdravljeni,
Pred 10 leti sem zbolela za panicno motnjo. Zdravila sem se z asentro, ki ni imela nekega ucinka, zato sem po nekaj letih prenehala s terapijo. Pred dvema letoma mi je zacelo “preskakovati” srce. Lani sem imela holter, ki je zaznal sves in nespecificno dinamiko st spojnice ob visjih frekvencah. Na uz je bilo vse v redu. Krvni tlak imam precej nizek 90/50, prav tako tudi frekvenco.. Preskoke cutim vsak dan, cel dan ze dve leti. Berem po forumih in iscem informacije, ampak me nic ne pomiri, kjub temu, da najveckrat pise, da to ni nevarno. Ko mi srce preskoci dobim cuden obcutek v prsnem kosu, tisci me v predelu zlicke, veckrat pa mi gre kot neka elektrika do zapestij. Teh obcutkov sem se nekoliko navadila, me pa se vedno zelo skrbi. Sem anksiozna oseba, vedno pomislim na najslabse. Stara sem 30 let, mamica treh otrok. Kadilka, fizicno sem aktivna toliko, kolikor zahtevajo otroci.
Zanima me, koliko so nevarne eksrasistole, ali lahko po vec letih poskodujejo srce in kaj pomeni nespecificna dinamika st spojnice.
Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Omenjene ekstrasistole večinoma niso znak bolezni, niti niso nevarne, glede na to, da so pri vas že bile obravnavane in posnete z ekg ne dvomim, da je tako tudi pri vas. Vse nespecifične stvari pa pomenijo, da niso take, da bi same po sebi pomenile kaj konkretnega. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close