Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Boleča čeljust v skelpu

Boleča čeljust v skelpu

Pozdravljeni,

Star sem 26 let in kakšne 3 dni imam bolečine na levi strani obraza in sicer v sklepu med spodnjo in zgornjo čeljustjo (na levi strani). Bolečina je zelo ostra in zbadajoča, pojavi pa se samo ko bolj odprem usta (npr. širok ugriz ali zehanje). Če imam recimo usta zaprta, ne čutim nobenih težav. Bolečina se je prvič pojavila brez kakšnega posebnega vzroka – nekega jutra, ko sem se zbudil me je zabolelo. Je možno, da bi bil vzrok to, da sem se ponoči kako čudno zaležal (morda vkleščen živec, vnetje mišice)? Pomislil sem tudi na zobe ali dlesni, vendar me slednji nič ne bolijo, je pa res da imam še vedno vse modrostne zobe, vendar z njimi nikoli nisem imel težav.
Zanima me, kakšni bi bili morda možni razlogi za pojavitev teh težav, ter kako si lahko sam pomagam? Po kolikšnem času trajanja težav svetujete obisk osebnega zdravnika (ali morda zobozdravnika?)?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav

Sklep lahko boli od številnih stvari, od žvečenja žvečilnih, nepravilnega grizenja, stiskanja zob med spanjem… … pa v tem predelu boli lahko sluhovod, ki je neposredno zraven, obušesna žleza slinavka…. če ni vročine, otekline ali drugih težav se k zdravniku manj mudi, a brez njega ne boste prišlu do prave diagnoze. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aja, osebni zdravnik bo boljši naslov. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close