Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Kri iz nosu

Kri iz nosu

Pozdravljeni!
Nikoli v življenju mi ni tekla kri iz nosa. Mogoče kdaj, ampak se sploh ne spomnim, ko sem se useknila. Zdaj pa se je to, ko sem se useknila, v dobrem mesecu zgodilo dvakrat, drugič je bilo krvi celo malo več, iz nosa je priteklo nekaj kapelj. Se je pa hitro ustavilo, v manj kot minuti. Je pa iz desne nosnice. Potem tudi malo čutim, kot bi me nekaj časa še malo peklo, ampak ne zelo.
Jaz kot panik zdaj (spet) razmišljam o vsem mogočem.
(Mi je pa kot ženski nerodno še dodat, da si večkrat z robčkom brskam po nosu)

Morda je pa zgolj to zadnje 🙂 Sicer pa se mi to ne zdi nic tragicnega, vcasih nahod, vnetje, jemanje aspirina, zdravil proti strjevanju krvi, vcasih kar tako in mnogo redkeje zaradi “konkretnejse” bolezni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
že od včeraj čutim v tej nosnici tako malo sitno pekočo bolečno. Kaj je to?

Mislim, prestrašena sem zato, ker se mi prej ni nikoli to dogajalo, zdaj pa trikrat v 14 dneh. Pa vedno iz desne nosnice. Ko sem se zjutraj vseknila.

Žal iz podatka da nekaj mal peče res ne morem sestaviti uporabnega odgovora. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ja, saj vem 🙂
Saj bom šla do ORL. Skrbi me, ker ko se vseknem, je nekaj krvi samo iz desne nosnice, zdravil nobenih ne jemljem, prehlajena pa tudi nisem zelo.

Ni slisati posebno alarmantno, pregled pa skodil ne bo 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

kako naj razumem “usekne v nosu”?

Kdo je to reku?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Masy: “Nikoli v življenju mi ni tekla kri iz nosa. Mogoče kdaj, ampak se sploh ne spomnim, ko sem se useknila.”

Nič se nisva približala rešitvi tele zagonetke. Jaz poznam samo eno vrsto usekovanja, katerega produkt je usmrknjen robec, včasih lahko malo krvav, včasih pa ne.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hahahaha LOL 🙂
Pojasnilo za bralko:
Mislila sem pač, da mi nikoli v življenju ni tekla kri iz nosu, morda kdaj, ko sem se useknila, ampak tako malokrat, da se praktično ne spomnim.

A bo šlo zdaj?

Sicer pa je vse ok, ORL zdravnica pravi, da imam morda malo bolj izrazite žilice v nosu, kakor jih imam tudi na obrazu, da imam bolj tako občutljivo kožo. Naj si tudi nosnici znotraj namažem s kakšno kremo. Lep večer, hvala za potrpljenje!

Zdaj je kristalno jasen ves postopek uekovanja in njegovi produkti 😉 Sicer pa je nekaj krvi na robcu ob nahodih, vnetjih in tudi kar tako včasih pogost in praviloma ne-nevaren pojav 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aja, za mazanje nosnic od znotraj pa ne vidim potrebe
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala in lep pozdrav! 🙋🏼‍♀️

Zdaj sem SPET prestrašena. Prejle pa mi je namreč kri iz iste nosnice kot vedno pritekla kar tako, ne da bi se usekovala… Zjutraj je sicer res hladno, vozim se s kolesom, nisem ravno prehlajena … Je trajalo kar nekaj minut, da se je povsem umirilo.
Zakaj imam zdaj te težave, prej pa nikoli?
Stara sem 50.

Zakaj bi si jih pa želeli že od nekdaj? Meni se zdi sreča, da jih kar 50 let niste imeli. Seveda pa ni šanse, da vam z gotovostjo po netu povem, zakaj ste zakrvaveli iz nosu. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mislim če se bila prejšnji teden pri ORL in je rekla, da je vse v redu, da imam sicer malo bolj izrazite žilice v nosu, pol ji že lahko verjamem, da se ne skriva nekaj hujšega kje?

New Report

Close