Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca krči in driska

krči in driska

Zanima me kaj bi lahko bilo – že tretji dan zvečer dobim krče v črevesju ter drisko. Vročine nimam, me pa vse te dneve mrazi, ter malce višja je od moje normale (35 normalno, sedaj malo pod 36). Bruham ne, slabost rahla pa je prisotna.
Čez dan sem popolnoma v redu, samo zvečer driska,krči, da je na trenutke prav hudo. To je kakšne tri štiri ure, potem kot da se spraznim in vse normalno naprej do naslednjega večera.
Nič takšnega pojedla, pila pred dnevi sicer vodo iz pipe (če bi bilo kaj z vodo morda), vendar nihče nima težav, pa vsi pijemo in jemo iste zadeve.

Vzroki sorosnih težav so največkrat črevesne okužbe, lahko pa seveda preobčutljivost na posamezno vrsto živil in še mnogo drugega. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Zadnje mesece imam tezave z prebavo. Zacelo se je z bolecino na desni spodnji strani trebuha, rtg je pokazal zaprte, klistir na urgenci je resil primer. Par dni kasneje je bil narejen uz trebuha, brez posebnosti. V tem casu narejen tudi ginekoloski pregled, vse ok. Tezave pa so se vedno. Obcasno me “spikne” ali pa “zvije” na levi in na desni strani popka(se pravi bol spodaj v trebuhu). Naceloma grem takrat tudi na wc in je zadeva ok. Zdravnica mi je omenila moznost divertikla(ov), kar pa se mi saj po prebiranju na netu zdi sicer mozno, vendar sem se sorazmerno mlada(28). Aktivna sem kar(hoja v hribe, in pa obcasno kolesarjenje), jem tudi dokaj zdravo(mastne stvari zelo malo, vlaknin mism da kar pojem, obcasno pijem tudi Donat). Krci so se vedno, konkretno ze od vikenda, ceprav jem malo in lahko hrano. Imate mogoce kasn nasvet kaj bi se lahko bilo? Oz kako lahko to omilim? V kolikor se bo to nadaljevalo zdravnica svetuje kolonoskopijo(katero sem imela sicer ze 5-6 let nazaj zaradi nepojasnenega hujsanja vendar je bilo vse ok).
Hvala za pomoc, Lp

nova
Uredništvo priporoča

Morda pa je problem zgolj zaprtje in bolečino povzroča peristaltika črevesa, ki skuša spraviti trdo blato preko vseh ovinkov črevesa. Morda bi se najprej lotili tega, primerna (balastna) prehrana, veliko gibanja, uživanje dovolj tekočine, da telesu z njo ni treba varčevati….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close