Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Ponavljajoce bolecine v pk

Ponavljajoce bolecine v pk

Zdravo,

Imam pogoste bolecine v pk-ju zaradi katerih sem bila ze nekajkrat pri osebnem zdravniku in na urgenci, kateri niso nikoli ugotovili, da bi bilo karkoli narobe.
Tezave se zacenejo tako da me pricne ponavadi zjutraj (2x na mesec) mocno boleti pod lelo lopatico (velikost predela bolecine za odprto dlan), sprva boli samo tocno tam potem pa se ta bolecina presvetli tudi na spredni levi del prsnega kosa (bolecine ne morem locirati), ter v levo nadlaht, levo ramo, komolec in mezincek. Bolecina je stiskajoce tiscoca (najhuje stiska v nadlahti in tisci na hrbtu) in ni stalna, imam obcutek da za nekaj 10 sekund skoraj mine pa se spet vrne nazaj mocno. Bolecina neodvisna od gibanja in dihanja, ponavadi ce se malo premaknem celo izgine za par sekund. Ponavadi vzamem potem nek analgetik in bolecina popolnoma izgine po kaksni uri. Ob tem imam hladne potne roke in v levi roki imam slabso moc, vcasih me tudi zebe oz trese (posledica zivcnosti?), opazam da sem ob tem za scepec slabse telesno zmogliva. Ob vsakem napadu bolecine res ne zelim na urgenci delati guzvo, vendar me precej skrbi da ni kaj narobe s srcem. Pred 3 leti sem imela uz in ciklometrijo ki sta ok. Je pa v sorodstvu vec oseb, ki so imele zozene zile, je mogoce to moj problem in je to dedno?
Drugace stara 22, gibalno aktivna, zdrava, v preteklosti imela psvt, ki so ga odpravili z ablacijo, brez redne terapije, normalno prehranjena.

Pozdravljeni, takole po opisu težava najbolj spominja na mišično skeletno, torej nepovezano s srcem. Mislim, da strah ali tesnobnost prispevata še nekaj dodatnih težav k vašim “simptomom”
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close