Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zadeva na prstu

zadeva na prstu

Spoštovani! Lepo prosim za mnenje:

Sem rekreativni športnik, natančneje redni tekač, ki najraje rekreira v hrib. Pred nekaj meseci se mi je na sprednjem delu tretjega prsta leve noge (nad nohtom, malo na levo stran) naredilo nekaj, kar je spominjalo na krvav žulj, znotraj se je pretakala tekočina. Že tisto je trajalo nekaj tednov in sem bil v svoji paniki naročen pri dermatologu, vendar je potem zadeva na nekem teku zgleda počila, tekočina je izginila in zbledela, zato sem se odjavil. Vendar sam “madež” ni izginil (seveda sem v vmesnem času neprenehoma tekel). Vmes mu nisem posvečal neke hude pozornosti, zdaj je pa na tistem mestu trda koža, ki spominja kot na nek otiščanec ali kurje oko, vendar je še vedno temne barve in mogoče kak mm večja kot se je spomnim. Sem brskal po netu in bi zelo rad slišal, da gre za strjeno kri, ki je ujeta v podkožju (plast zdrave kože nad tem se celo lušči), vendar me je začel skrbeti čas vztrajanja in me spet daje panika zaradi drugih možnih diagnoz in časa, ki je vmes minil. Sem se hotel naročiti pri dermatologu takoj, a z danes na jutri ne morem priti nikamor niti samoplačniško.

Hvala za odgovor – vam to deluje kot športna “poškodba” ali kaj drugega, nevarnega?

Zelo sem se trudil priložiti tudi fotko, vendar je datoteka prevelika in ne gre v tale dopis …

Lp

Zdravo, pošljite mi še enkrat fotko tja kot prejšnjič, v masi raznih sporočil je ne najdem več.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrav, upam da sem vas prav razumel, sem poslal tja kot vceraj. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, ja, prav je 😉 Tudi meni zgleda kot globok krvav žulj, saj je na mestu z debelo povrhnjico, vsebina se je “posušila” in slejkoprej se to odlušči in odpade. Na fotki se mi ne zdi nič sumljivo za kaj drugega ali nevarnega. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepa hvala, ste me pomirili 🙂 po mojem laicnem mnenju je “problem” tudi v tem, da zaradi teka v hrib stalno drazim to stvar in se pravzaprav ne more cisto sanirati … lepo se imejte

Ja, tudi msto je tako, da zna biti v stiku s koncem čevlja, skrbi me pa ne. Lep vikend!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Stvar se je koncno odluscila in odpadla 🙂 se enkrat hvala za odgovor. Najbrz lahko recem v imenu vseh, da je v uzitek spremljati vase duhovite in potrpezljive komentarje ter pomoc bolj ali manj zaskrbljenim “bolnikom” 😉 lp

Si bom pripisal preroške sposobnosti 😉 Hvala 😀

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close