Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Prosim nujno

Prosim nujno

Pozdravljeni
Sin star 4 leta, z blago hidronefrozo levo, brez zaščitne t, je v prvem tednu avgusta imel vneti ucki, ki sta se pozdravili z izpiranjem s fiziološko. Nato je čez nekaj dni padel na tekočih stopnicah v trgovskem centru. Ni delovalo hudo, ni mu tekla kri, se je pa popraskal kot bi mu olupilo povrhnjico na kolenih in sklepu na palcu roke, malo po bradi. Z glavo ni nikamor udaril. Šlo se je za neroden korak in padec je bil višine 3 stopnic med premikanjem le teh. Rane sem oprala z vodo in milom, razkužila s propolisom. Naslednji dan se je kopal v morju, rane sem nato razkužila z alkoholom. sta dve manjši ranici, ki prej nista bili tako opazni, se mi pa zdi, da sta se malo zagnojili. Premer obeh je manjši kot pol cm. Okrog je rdeče. ( malo). Koleni sta ok. Nato je dobil blago temperaturo, okrog 37 in 2 dni trajajočo drisko. Ker ima hidronefrozo smo oddali urin – samo napotnico za lab sem šla iskat in sestri oddala izvid, ki je popolnoma ok. Vse vrednosti 0. Temperatura nad, oziroma 37 je bila izmerjena samo enkrat, ostale vrednosti 36,8. Po 2 dneh po prenehanju driske, je danes dobil t 39. Je slaboten in v vsem tem času od driske dalje preveč priden glede na njegovo normalno obnašanje.
Jutri ga seveda peljem k zdravnici, ki pa otroke sprejema šele po 18 uri. Dela popoldan.
Je v tem opisu kaj takega, da bi ga mogla peljati prej? Tetanus zaradi železnih tekočih stopnic? Res mi ni delovalo tako hudo. Sicer sem po naravi panik in ne vem kako tega stanja že prej nisrm ocenila kot je meni v navadi – panično letela k zdravniku. Naj omenim še to, da mu je od tega dogodka dalje 2 X tekla iz nosa kri. Ponoči. Na mestu samem – torej na stopnicah ni bilo videti kake drame.
Danes se je še igral na igralih, plezal in v nekem trenutku mu je ponovno iz nosu tekla kri.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, oskrba rabe s propolisom ni priporočljiva in prej zavira ko pospešuje celjenje, v propolisu prevladuje alkohol, ko po vrhu vsega še peče. Temperatura je seveda lahko od vnetja rane in v tem primeru to zahteva zdravniško pomoč (in pregled krvi je v tem kontekstu mnogo koristnejši kot pregled (zgolj) urina. Seveda pa po netu ne morem oceniti morebitne okužbe rane in ima lahko vročino tudi od katerega koli nepovezanega vzroka. Ne vem pa, kaj od navedenoh težav vas spominja na tetanus, proti kateremu naj bi bil že redno cepljen. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
pišem kar pod to temo, trenutno ni nobene podobne 🙂
Antibiotik(prolaps mitralne, baje v blažji obliki) , zaščita pred posegom čiščenja zobnega kamna? Nekje berem da ja nekje da ne. Moje osebne zdravnice trenutno ni, doma imam sicerO Ospen 1500 ki naj bi bil tudi za to. grem samo v ambulanto ustne higiene, ne vem če je tam tudi kak zobozdravnik 🙂
Cca 5 let nazaj sem antibiotik pred ruvanjem modrostnega sicer dobila v bolnici, ne vem pa katerega in kok 🙂
Hvala za nasvet,
LP,

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, odgovor vzemite kot splošen, saj nimam vpogleda v vaše zdravstveno stanje in stanje vaših zaklopk, a pri klinično nepomembnem prolapsu mitralne zaklopke praviloma ni potrebna antibiotična zaščita pred tovrstnimi posegi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close