Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v glavi.

Bolečina v glavi.

Spoštovani.

Stara sem 22 let in lansko leto novembra sem imela v levi strani tam kjer je senca zelo močen glavobol, ki je trajal skoraj 3 tedne. Protibolečinske tablete mi niso praktično nič pomagale tako, da sem morala iti na urgenco. Tam so mi naredili ct glave, ki je bil v redu.
Vse od takrat naprej pa se mi nekajkrat na mesec zopet pojavi takšna bolečine vendar v manjši meri, vedno na istem mestu. Traja nekaj dni. Ko s prstom pritisnem na to mesto je skorajda nevzdržno. Bolečina se večinoma tudi razširi na levo oko, vendar je žarišče oz. izvor vedno na enakem mestu.
Nekaj časa sem to pripisovala mrazu, vendar me zdaj poleti (tudi, ko nisem izpostavljena klimi, prepihu, vetru,…) ko pride do takšnih bolečin počasi začenja grabiti panika kaj bi to lahko bilo saj vemo, da ct ne pokaže vsega. Mislite, da bi bilo smiselno opraviti MR in na kaj vas takšen glavobol, ki vedno izhaja iz senc iz točno ene točke, spominja? Brala sem nekaj o vnetju žil ali živca, kakšne so posledice teh dveh bolezni, kako se zdravita in ali lahko dolgoročno gledano lahko pripeljeta do resnih posledic – kakšnih?

Hala Vam za vse odgovore.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni, lahko bi bila nevralgija trigeminusa oz “vnetje” živca, ki oživčuje ta predel. Predvidevam pa, da imate diagnozo zapisano že na izvidu nevrologa in bo lažje razpravljati o zdravljenju. Lep pozdrab

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close