Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Zatrdlina pod zlicko

Zatrdlina pod zlicko

Lp,
imam nekaj vprasanj:
V predelu pod zlicko nekaj cm nad popkom veckrat zatipam zatrdlino, ki je podolgovate oblike. Cudno je to, da zatrdline ne zatipam vedno.
Po jedi ali pa ko mi kruli v zelodcu, se mi v na tem podrocju pojavlja izboklina, ki se izboci in nato sama spusti, lahko vidis s prostim ocesom kako se dvigne in spusti. Boli me ne. Zadnjih par dni sem imela obcutek slabosti, bruhala nisem. Zanima me vase mnenje kaj bi to lahko bilo?
A je lahko povezano tudi z porodom in operacijo dermoida 7×5 cm v 14.tednu nosecnosti pred tremi leti? Kila? Ali dela to crevesje? Tudi trebuh je bolj napihnjen.
Hvala za odgovor.
Lp!

Brez pregleda bo tole eno ugibanje, recimo razmik trebušnih mišic oz “diastaza rektusov”. Seveda je možno še vsesorte, ampak mislim, da bi enostaven pregled hitro pokazal, za kaj gre zares. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp,
Hvala za odgovor, vem da tako na daljavo ne morete dati tocnega odgovora, pa vseeno, bi lahko to bilo tudi resnejse stanje? Rak?
Skrbi me ta izboklina, ki se dviga in spusca, na momente iZgleda kot da bi se premikal otrok, izgleda podobno, ampak noseca nisem😄
Lp

Nič kaj bližje nisva odgovoru in še vedno se mi zdi moj prejšnji med verjetnimi možnostmi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close