Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine pod DRL

Bolečine pod DRL

Pozdravljeni,

stara sem 37 let, mamica dveh punčk. Že približno več kot 15 let me občasno muči bolečina, ki s pojavi pod desni rebernim lokom. V času bolečine mi ni ne slabo, nimam driske, ne bruham, ne vročine, skratka samo ta bolečine, ki je kot nekašen krč, ki pa seva v spodnji del hrbta. Bolečina ponavadi traja par dni, najbolj izrazita je proti večeru, čez dan se umiri. Približno 1 leto sem si obdobja bolečin redno spremljala in ugotovila, da se mi bolečina v 70% pojavi 2-3 dan menstruacije, v 20% v času ovulacije, drugače pa izven teh dni. Prav tako se mi v zadnjem letu ta bolečina pojavi skoraj vsak mesec (pred leti pa se je bolečina pojavljala zgolj 3-4x na leto, je pa bila takrat bistveno bolj intenzivna in mi je popolnoma onemogočila delovno aktivnost v tem času). V letu 2017 je bolečina blaga do zmerna (na lestivici 3-4/10). Bila sem na gastroskopiji, kjer je bilo vse bp, vsako leto hodim na UZ trebuha, kjer mi občasno najdejo žolčni pesek. Pred 35 leti sem bila kot otrok na operaciji kile, drugih posebnosti nimam razen teh bolečin. Bila sem pri gastroenterologu, ki meni da so težave povezane s hrbtenico, pri ortopedu, ki meni, da navedno nima nobene povezave s hrbtenico, ampak z žolčem. RTG hrbtenice: Blaga dekstrokonveksna deviacija ledvene hrbtenice, prehodni segment-lumalizacija S1, višina korpusov vretenc in struktura skeleta sta primerni. I.v hondroza L5-S1. Povsem začetna spondiloza od L4-L5. “Opravila sem tudi krvne preiskave in je vse b.p. Prav tako nisem opazila povezave med bolečino in hrano (1 leto sem si redno beležila prehrano in pojav bolečine). Prosim za pomoč.

Hvala za vaš nasvet.

Pozdravljeni, dejansko najprej pomislimo na napade žolčnih kamnov pri bolečinah pod desnim rebrnim lokom, bolečina je seveda lahko tudi mišična, posledica težjega prehajanja tršega blata preko kakšnega ovinka črevesa in še marsičesa, hrbtenica se mi na lestvici verjetnosti ne zdi prav visoko.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

hvala za vaš hiter odgovor. Zanima me, na kakšne preiskave naj še grem, da bi zadevi nekako prišla do dna.

Najlepša hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Nehvaležno je predlagati preiskave, ne da bi vas pregledal, če tisti pesek vključuje manjše žolčne kamne, ki bi lahko prehodno zamašili izvodilo žolčnika, potem smo težavi že prišli do dna. Sicer pa vam ne morem svetovati kaj dosti drugega, kot obisk zdravnika ob ponovnem pojavu bolečin dokler še trajajo in pregled. Tudi ginekološkega porekla bolečin ne bi kar tako izključeval, sploh glede na vsakomesečno pojavljanje, endometrioza je ena od ginekoloških božnosti… Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close