Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca migrena?

migrena?

Spoštovani
Star sem 35 let, Imam pa že 15 let težave z glavobolom, ki so se vedno bolj stopnjevale v zadnjih letih. Pred letom in pol so bili tudo po 3x na teden, zato sem končno šel na CT glave. Ko je diagnoza pokazala nič resnega, sem se precej sprostil in glavobol se je dejansko zmanjšal do 1x na mesec.
Se mi je pa danes prvič zgodila aura, ki je trajala 20-30 min. Gre za nek “cik cak” z majhnim polkrogom, ki se je vedno bolj večal dokler ni vse skupaj postalo preveliko in je celoten pogled pred očmi enostavno izginil. Potem sem zaspal in čez 2 uri vstral z nadležnim glavobolom, vzel 2 lekadola in začel pisat težavo. Kar me je najbolj prestrašilo je to, da sem skoraj 50 minut pisal to sporočilo, vse skupaj je bilo brez repa in glave, pisal sem ponavljajoče stavke, v nekem trenutku nisem znal napisat niti glavobol (napisal sem algobol in razmišljal kako se to sploh pravilno napiše. Še nikol se mi to ni zgodilo in bil tako zmeden. Res da je ura bila ravno vjutro in sem ravno vstal ampak vseeno zelo čudno. Prebral sem tudi, da je aura ki se nenadoma pojavi prvič lahko nevarna, še posebej če imamo migreno dolga leta brez aure.
Takoj po končani auri sem se tudi počutil blago “pijan”, ko sem se potem čez 2 uri zbudil je bilo boljše, ampak se je pojavila že omenjena zmedenost. Sedaj je minilo že kakšno uro od tega in še vedno mi gredo stavki precej težko od rok.
Hvala za odgovor.

Težave močno spominjajo na migreno z auro, a ker manjka kup podatkov vključno s vašo starostjo, boleznimi…. in ker gre za drugačen glavobol od dosedanjih, vam vseeno priporočam pregled. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close