Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Izvid gastroskopije

Izvid gastroskopije

Pozdravljeni!

Imam 40 let. Do sedaj nisem imela posebnih težav z želodcem.Ne kadim, ne pijem alkohola, se redno rekreiram.
Zaradi težav v zadnjem času sem bila na gastroskopiji, katere izvid je naslednji:

Mucosa antralis ventriculi
Gastritis chronica levis
Erosio chronica sanata
Fibrosis laminae propriae
HP 0

Mucosa corporis ventriculi
Gastritis chronica levis
HP0

Histološke spremembe so skladne z diagnozo reaktivnega(kemičnega) gastritisa.

Sedaj pa vas prosim, če mi lahko poveste kako nevarna je ta situacija, ali se sploh lahko to sanira in ali je to kronični gastritis? Ali levis pomeni blaga oblika?
Vidim tudi, da sem imela rano, ki pa je pozdravljena. Ali je glede na to, da sem jemala Nolpazo, ko so mi naredili gastroskopijo lahko rezultat za HP lažno negativen ( niso mi delali hitrega testa)?

Imam milijon vprašanj, ker me to res mori, ker do sedaj nisem imela nobenih težav z ničemer:)…Res pa je, da nimam žolča…pa je možno da je to tudi vzrok za kidlino itd…pojma nimam:)…samo zanima me a bo z mano sedaj konec al lahko normalno živim in dočakam babičina leta:)….

Hvala za pozitivne besede:).

Lp
Nikoly

Oh, na izvidu ni drugega kot blago kronično vnetje želodčne sluznice in zaceljena erozija. To je to. HP so iskali na histologiji in okužbe ni. Nedražeča hrana in zdravila proti želodčni kislini bodo verjetno vaša terapija. Ne vem, kakšna so bila leta vaše babice ampak tale izvid vam ne streže po življenju
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Najlepša hvala za pozitivne besede!. Babica, korenina po domače, jih ima 92:)…in nas prekaša v vseh pogledih..očitno:)..

Imam samo še eno vprašanje in to je, ali je potrebno sedaj s tem kroničnim gastritisom opravljati redne kontrole-gastroskopijo in če, na koliko let?

Hvala in lp,
Nikoly

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, držite se navodil z izvida, brez ulkusov in komplikacij pa najbečkrat ni potrebna. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close