Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v hrbtenici

Bolečina v hrbtenici

Spoštovani!
Včeraj se mi je ob nekem gibu pojavila izredno močna bolečina v hrbtu. Bolečina je nad ledvicami. Bila je tako huda, da se nisem mogla povsem zravnati. Takoj sem vzela Nalgesin forte, in bolečina je popustila do faze normalnega funkcioniranja, vendar sem jo še čutila. Zvečer sem preventivno vzela novo tableto. Danes imam občutek, da me stiska za pljuči. Prav tako imam čuden občutek v rokah. Kot da so brez moči, v zapestju pa mi prste zateguje na noter(žal ne znam bolje opisati). Ta občutek je izrazitejši v levi roki. Pojavljal pa se mi je že pred včerajšnjim dogodkom.

Naj povem, da sem cca pred mesecem dni v trampolin parku ob pristanku začutila bolečino, na desni strani križa. Ta bolečina se je občasno še pojavljala. Pred nekaj dnevi sem tudi smučala na vodi, tako da je mogoče včerajšnji dogodek skupej vsega?
Prosim za odgovor kaj bi to lahko bilo in kako ukrepati v naprej. Do jutri smo še na dopustu, zato bom verjetno kar še jemala Nalgesin forte, da se mi zadeva zopet ne razboli, potem pa bom videla v kakšne razsežnosti bo šla bolečina.
Drugače sem stara 35 let in redno športno aktivna.
Hvala za vaš odgovor.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni, najverjetnejši vzrok bolečine v križu tiči v mišicah, običajno se ta pojavi ob nekem gibu, dvigu, brez poškodbe, mine pa v kakšnem tednu z ali brez protibolečinskih zdravil, če ne, ali so ob tem še druge težave s področja spodnjega dela telesa, se s pregledom bolj mudi. Težave, ki jih imate z rokami, bi težko povezal z bolečinami v križu in bo vzrok drugje (vrat in še vrsta vzrokov)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close