Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Glavobol

Glavobol

Pozdravljeni.

Ze nekaj dni skupaj me boli glava,glavobol je srednje intenziven, protibolecinske tablete ne pomagajo. Spim ok.
Od vceraj sem ugotovila,da ce si pritisnem na desno senco oziroma kak cm bolj proti usesu me zelo zaboli.
Naj povem se to da sem imela uceraj pregledano kri (samoplacnisko) in je bila sedimentacija 19(meja je 15). Danes pa sem sla do osebne zdravnice,ki pa mi je ponovno pregledala kri,vendar Crp,ki pa je bil pod 2, torej v mejah normale. Tudi levkociti pod 10. Malce sem brala po forumu in naletela da je mozno pri bolecini v senci(na dotik) da je vneta osencnicna arterija. Bi bil v tem primeru danes crp povisan ali bi mi dr morala ponovno pogledati sedimentacijo? Kaj svetujete?

Naj omenim se to. Aprila sem zadaj na glavi (res cisto zadnji del lobanje levo) zatipala malo bunkico,ki je bolela. Dr me je poslala na uz in rtg slikanje (bilo bp). Uz pa je pokazal rekativno malce povecano bezgavko (cca 8mm). To podrocje me ves cas malce boli..in od aprila ta bezgavka ni izginila. Dr se ne zdi nic posebnega. Vase mnenje? Je lahko to povezano z glavobolom ki ga imam sedaj ze vec dni skupaj?

Hvala in lep pozdrav. Ursa

Zdravo Urška
Začniva s tem, koliko ste stari, temporalni arteritis se pojavlja večinoma nad 55 letom starosti. Če ste stari 22 let in ne letnik 22, ter glede na opis, bi šlo sicer prej za tenzijski glavobol. S tisto bunkico ga ne bi povezoval. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrav!
Stara sem 28 let.
Kaj pa menite o povisani sedimentaciji? V cet 19, v pet 21. Glavobol se vedno traja, osredotocen na desno senco, redkeje se drugod po glavi. Torej po vasem mnenju ni verjetno da gre za vnetje zile?
Kdaj pa je spet smiselno preverit sedimentacijo? In katera preiskava je se smiselna v primeru, da glavobol ne bo ponehal.

Hvala za vas cas. Lep pozdrav. Ursa

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav.
Da se vrnem na zg.tematiko.
Stara sem 28 let. V ponedeljek sem imela kontrolo pri svoji dr. Preverila je se enkrat kri,tokrat sedimentacija,crp in vse v mejah normale. Predpisala mi je zelezo ker sem imela feritin na spodnji meji. Je rekla da naj spremljam glavobol.
Glavobol ostaja enak. Koncentriran na desno senco. Kot bi bil nek pritisk v senci. Najbolj mi je cudno da ko se dotaknem leve sence, ne obcutim nicesar, desna je pa obcutljiva, blago boleca. Kljub masazi ne poneha. Ne vem ce je to mozno,ampak ko si tipam levo in desno senco se mi zdi,da je desna bolj “na ven”,kot bi bila bolj zatecena. Vidna pa ni ta razlika.
Poleg tega me spremlja se bolecina v vratu in sicer samo ko glavo obrnem navzdol proti prsnemu kosu,me zaboli na podrocju kjer se vrat in glava stikata,torej cisto zgornji del vratu.
Imate kak nasvet kaj bi se lahko naredila, preverila pri dr…

Hvala za vas odgovor in cas. Lp ursa

Sedimentacija je precej arhaična preiskava in ima zelooo omejeno uporabno vrednost, odvisna je od čuda stvari, dolgo ostaja višja lahko tudi po banalnih prehladih in podobno, vlogo ima pri npr revmatičnih boleznih ampak le kot delec med preiskavami. Če si boste tisti del pogosto tipali, bo že od tega lahko nekoliko bolj navzven, sicer pa še kar vztrajam na prejšnjih odgovorih oz temu, da je tisti temporalni arteritis pri vas zelo malo verjetna diagnoza in bi šlo prej za recimo temzijski glavobol…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close