Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Izboklina na rebru

Izboklina na rebru

Pozdravljeni,

Stara sem 34let, 1leto po tretjem porodu s cr, celotno nosečnost sem imela težave s spahovanjem, pekočino za prsnico, občutek v žlički, kot bi mi vse vrelo in peklo, občutki stiskanja grla in občutke težjega v vdiha. Po nosečnosti opravljena gastroskopija, ki je pokazala vneto sluznico dvanajstnika, orl pregled BP razen nadrazene sluznice. Dobila sem Emozul za 14dni in težave so skoraj vse izginile, razen na momente občutka težjega v diha. Med nosečnostjo me je tudi včasih bolelo na desni strani reber. Po porodu so mi zaradi ismokele opravili tudi testiranje CA125, ki je bil v mejah normale.
Sedaj po enem letu, se zgoraj opisane težave pojavljajo nazaj, s tem, da emozul več tako ne prime kot prvič. Redno se ukvarjam s športom in sem ugotovila, da me po kakšni malo težji vadbi kakšen dan ali dva boli na istem mestu kot v nosečnosti, torej na desni strani pod desno dojko, cca. 2.5cm desno od žličke. Včeraj sem med ležanjem to mesto bolečine pretipala in našla bolečo izboklino na rebru, cca. 1.5.cm veliko, boli na pritisk in je na spodnji strani reber(pričvrščena na rebrih Oz del reber, feling kot mehko tkivo na kosti). Če grem z roko od zunanje strani reber proti notranji(po spodnjem robu), se lepo čuti kot izboklinica. Kot da bi imela nekaj vnetega.
Danes me je dr pretipala, me poslala na rtg pljuc, ki bi naj bila ok, pa ta bulica se na rtg ne vidi je rekel, sedaj pa čakam na uz…

Zelo me skrbi.. Bi bilo možno da je od preobremenitve(vaje z utežmi) Oz. kaj bi naj to bilo na rebru?

Lp.

Bolečina, kot je bila med nosečnostjo, oz vnetje želodčnecsluznice in verjetno refluks, sta se seveda lahko pojavila nazaj in če ni izboljšanja z zdravilom, ki je pomagalo prejšnjič (seveda v primernem odmerku), so na voljo že druga. Bolečina v predelu reber je lahko povezana z vadbo ali vnetjem zaradi nje, izbokline zgolj iz opisa pa ne morem oceniti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close