Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Urgenca da ali ne

Urgenca da ali ne

Spoštovani, stara 60 let, z visokim holesterolom, znižanem od 8,6 na 5 z 10 mg Coupet, se zadnje čase počutim izredno slabo. Ker mi je svetovana hoja, ob tem opazam neredno bitje srca, kot bi preskakovalo, hkrati pa tesnoben občutek v prsnem košu z izrazito bolečino zadaj med levo lopatico in hrbtenico. Ob tem tudi težje vdhnem. Ker hojo prakticiram že od januarja dalje, ocenjujem, da pomanjkanje kondicije ne bi smel biti problem. V zadnjih dneh pa se mi tudi vrti v glavi, malo me zanese, potem se vrtoglavi umiri.

Me mora kaj skrbeti? Je ob takem upravicen obisk urgence? Imam “srčno ” zgodovino, oče pri 66 letih umrl za srčnim infarktom, mama pa pri 77 zaradi oslabelosti srca.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
.

Net ni primeren za oceno, ali potrebujete storitev službe nujne medicinske pomoči, na splošno pa lahko rečem, da so večdnevne ali večmesečne težave domena osebnega zdravnika in ne urgentnih ambulant. Ce seveda ni prislo do nenadnega poslabšanja. Vsekakor pa menim, da vaše težave potrebujejo zdravniški pregled. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close