Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca nepojasnjene bolečine

nepojasnjene bolečine

pozdravljeni, stara sem 21 let. že nekaj časa imam težave z prebavo, nekaj časa niso bile prav hude, v zadnjih mesecih ko sem bolj pod stresom pa so se težave okrepile.
pri obisku zdravnika sem dobila napotnico za proktologa, zaradi zastajanja blata v zadnjem delu črevesa. pregled sem imela v aprilu, kjer so odkrili notranje hemeroide 1. stopnje, povečano pubično kost in to naj bi bil razlog da se blato ne izloči v celoti. Glede na opisane težave (spremembe v odvajanju blata, občutek težkega želodca po obroku, občasni krči in bolečine v trebuhu..)je proktolog sklepal da gre za iritabilno črevo – dieta, čimmanj stresa.. dobila pa sem tudi napotnico za gastroskopijo.
opravila sem jo prvega v mesecu. rahlo vnetje sluznice, oslabljena zapiralka med želodcem in požiralnikom (refluks) sicer pa ni bilo videti nič hujšega oz resnejšega. testiranje na bakterijo negativen. držim se diete, hodim na sprehode, skušam se izogibati stresu.. težave so se umirile
8. junija sem se pa zbudila z bolečino na desni strani trebuha, pod rebri. nekje od strani telesa (od boka) proti popku. zgolj le na desni strani
bolečina ni neprestana, čepa globoko vdihnem ali izbočim trebuh se čuti ostra bolečina,kot bi me zabodlo. opazila sem, da če z prsti rahlo pritisnem na ta del, kljub globokemu vdihu bolečine ni. takoj ko roko spustim, se bolečina vrne
šla sem k zdravniku, krvni izvidi,izvidi urina in ultrazvok brez posebnosti. vse v mejah normale. dobila zdravila proti krčem želodca in acipan. vse predpisujejo gastritisu, jaz pa čutim da tole ne izvira in želodca.
danes mineva že 5 dan, bolečina še vedno ista. kljub zdravilom., kar me skrbi. glede prehrane pazim, protibolečinskih zdravil ne jemljem. bolečina še vedno ostra in zbadajoča ob vdihu oz ko napnem trebuh.
nisem pa nekaj dni pred bolečino delala nič posebnega da bi se naprezala oz. lahko pretegnila kakšno mišico

lepo prosim, za kakršenkoli nasvet, oz. mnenje, kaj bi lahko bil vzrok težav
hvala že vnaprej

Pozdravljeni, ne zdi se mi nemogoče, da gre za razdražljivo črevo, lahko v kombinaciji z gastritisom in refluksom. Res pa so te težave, če trajajo 5 dni, res kratkotrajne in so lahko posledica še marsičesa. Vsekakor pa je vredno dosledno pričeti z ukrepi kot so pitje zadostne količine tekočine, uživati dovolj balastnih snovi, veliko telesne aktivnosti in skrb za psihično počutje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor.Bolečina je po 5 dneh spontano izginila.
V tem času sem dobila še izvide biopsije pri gastroskopiji, in sicer: kronični duodenitis ter hiperplazija Brunnerjevih žlez.
Kolikor vem prvo pomeni vnetje dvanajsternika? Vas lahko prosim za pojasnilo izvida hiperplazija Brunnerjevih žlez?
Predpisane sem dobila kapsule Emozul 40mg, vsak dan na tešč.
Lep pozdrav

Ja, gre za kronično vnetje sluznice dvanajstnika. Brunnerjeve žleze služijo izločanju zaščitne plasti, ki ščiri sluznico pred želodčno kislino, hiperplazija pomeni benigno spremembo na služnici, ki jo sestavlja povečana količina ali nakopičenje teh žlez in ni nujno, da povzroča simptome. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close