Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Zdravo,
star sem 39 let, 185 cm, 97kg. Že cca. 1 leto čutim stalno prisotno bolečino v levem delu prsnega koša,
pri spodnjih rebrih nekako vzporedno z žličko. Boli me tudi hrbet mekako med lopaticama. Imel sem že
vrsto preiskav (EKG, obremenitveni test, slikanje pljuč, UZ trebuha, pred 1,5 leta endoskopijo želodca),
edino kar so našli (pri endoskopiji pred 1,5 leta) je, da mi kislina zaradi slabe zapiralke zateka
požiralnik in pri slikanju pljuč, da naj bi imel obrabljeno hrbtenico. Nolpazo sedaj redno jemljem že
pol leta a se stanje ni spremenilo. Imam pa slab občutek v želodcu in hrana mi ne paše več kakor mi je.
Tudi počutje se mi zdi slabše in občutek imam kakor, da so mi pošle moči in da mišice tudi niso več močne
kot so bile.

Sedaj sem naredil še obsežen test krvi. Spodaj se napisal samo teste, ki odstopajo od orentacijskih vrednosti:
CK <2,85 moja vrednost: 4,13
Urat 202-416 moja vrednost 419
Holesterol 6,2, trigliceridi 2,2, HDL 1,2, LDL 4,1 (vse moje vrednosti)
železo 10,6-28,3 moja vrednost 32
Fosfat 0,81-1,45 moja vrednost 0,79

Kaj bi lahko sklepali/še preverili na osnovi krvnega testa, predvsem izstopa vrednost CK?

lp

Bolečina še vedno lahko izvira iz stene prsnega koša, vsaj deloma refluks, marsikaj morda tudi že tesnobnost. Navedene preiskave pa ne namigujejo na nič in ne pojasnjujejo vaših težav. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.

Menite, da bi bilo smiselno opraviti MRI trebušne votline s “poudarkom” na predelu kjer imam bolečino?

Predlagate še kakšno drugo preiskavo?

Zadeva res že dolgo traja in me stalno muči kaj bi lahko bilo…

lp

nova
Uredništvo priporoča

Sem precej skeptičen do preiskav brez jasnega cilja, kaj se išče in tako je tudi v vašem primeru. Predlagam, da si enkrat z vašim zdravnikom vzameta čas, se natančno pogovorita o možnih vzrokih in preiskavah, ki bi jih potrjevale ali ovrgle, diagnostika v smislu ribarjenja v kalnem pogosto prinese več tegob kot koristi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close