Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Normalna telesna temperatura

Normalna telesna temperatura

Lepo pozdravljeni,
Imam dve vprašanji, kljub njuni splošnosti pa nisem prepričan kakšen je pravi odgovor.
1. Kakšna je normalna telesna temperatura (od – do) pri odraslem človeku (merjena pod pazduho)? Sam sem si namreč nekaj časa nazaj izmeril telesno temperaturo, ker sem se počutil nekoliko slabše. Bila je 37.1°C kar se mi je zdelo sicer nekoliko povišano, vendar nič posebnega. Naslednje dni sem bil ok, sem si pa vseeno še meril temperaturo. Opazil sem, da imam vsak dan temperaturo zjutraj cca. 36.5°C, popoldan med 37.0°C do 37.2°C in zvečer zopet nekoliko nižjo 36.8°C. Meritve sem opravljal kakšna 2 tedna in prišel do zaključka, da imam očitno vedno takšno telesno temperaturo. Predvsem tista popoldanska temperatura me nekoliko bega, saj sem bil vedno prepričan, da je temperatura nad 37.0°C že povišana. Torej, zanima me ali je takšna temperatura normalna ali kaj menite vi?

2. Kakšna je normalna razlika med izmerjenim sistoličnim in diastoličnim krvnim tlakom?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Zdravo, merjena pod pazduho naj bi bila normalna telesna temperatura do 37,2, normalno je, da ni konstantna. Upoštevajte seveda, da temperatura sama po sebi ni bolezen, ne glede na to, kakšna je in merjenje brez razloga ni smiselno. Kar zadeva razliko med tlakoma, je “običajna” 40 mm Hg a tudi tu ne zapnite za številke 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close