Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Jezik

Jezik

Spoštovani!
Ker me je pred nekaj dnevi ob hrani zapeklo na levi strani jezika (to je bilo samo enkrat in je minilo), sem si šla gledat, kaj bi to bilo. In sem opazila eno majceno, mogoče mm pikico, temno rdečo ali nekaj takega. Še malo bolj zadaj proti grlu pa sem na isti strani tudi opazila nekakšne temne pike, črtice, nekaj takega. Mislim, da na drugi strani tega ni. Pred dnevi sem se po nesreči res ugriznila v tisto stran jezika, kri mi sicer ni tekla, kaj bi tole vse skupaj lahko bilo? Hvala!

Oh, kako naj bi človek iz tega kaj pogruntal… pikice, črtice? Mogoče vnetje? Ampak tale odgovor je, kot bi iskal ribe v tetrapaku mleka…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sem zdaj še enkrat pogledala. Ja, na levi več kot na desni, ob strani jezika zadaj proti grlu, so nekater pike temno rdeče in ne roza, kot je barve jezik. A je to normalno? Saj tam niso mandlji? Pred 2 mesecema mi je ORL zdravnica sicer rekla, da imam precej razbrazdane mandlje …

nova
Uredništvo priporoča

Žal odgovoru nisva nič bližje. Mandlji so posebej in niso del jezika. Da niste zamešali papil, kiso normalno na korenu jezika z nekimi pikami?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ja, verjetno gre za to. Samo na levi strani so nekatere temno rdeče, na drugi so vse svetle.

Saj me poznate, bojim se hudega 🙁
Raka na jeziku. Stara 51, nekadilka.
🙂

No rak na jeziku ne izgleda kot rdeče pike različnih odtenkov, če vas to kaj potolaži 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ker ne vem, če je prej poslalo, pišem še enkrat. 🙂
Pikica, 1 mm, vztraja. Zobozdravnica pravi, da je to zastarana ranica od ugriza, splošna zdravnica pa, da se mora karkoli v ustih pozdraviti v 1 tednu. Jaz mam to 1 mesec. Dala mi je Curasept, če ne bo bolje, bom morala do oralnega kirurga. Ko je pogledala z lučko, je rekla, da je žilica. (Kot na koži hematom)
Prosim za vaše mnenje, ne vem, naj se česa bojim? Me mora zelo skrbet?

Tule bfez pregleda res ne morem drugega, kot da verjamem vaši zdravnici ali zobozdravnici, saj uporabnega opisa spremembe praktično ni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala!

New Report

Close