Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca nevarnost mišje mrzlice

nevarnost mišje mrzlice

v bloku imamo kletne prostore, kjer se redno izvaja deretizacija.
V naši kleti že dolgo nisem bila, po več letih sem šla danes zvečer iskati staro kletko za papigo. Bila je na zgornji polici – polno prahu povsod, potegnila sem jo dol in notri opazila mišje iztrebke. koliko so stari ne vem – niti ne ali je lahko kaj okušeno. To me skrbi – kletko sem po videnem odnesla nazaj. Zdaj me nenormalno skrbi ali obstaja nevarnost okužbe z mišjo mrzlico? Ali se da to kako ugotoviti npr. na krvi, da ne čakam celotno inkubacijsko dobo v skrbi če obstaja nevarnost ?
Ali bi se lahko okužila samo pri tem, ko sem kletko potegnila dol iz višje police in se je pri tem verjetno dvignil prah in tisti izrtebki, ne vem lahko je tudi kakšen padel dol pri tem ko sem jo vlekla iz zgornje police. Kot rečeno kletko sem prinesla do stanovanja – ko sem opazila pred vrati na dnu iztrebke sem se odločila jo odnesti nazaj v klet.
kaj mi je storiti na kaj naj bom pozorna? kakšna je možnost ali verjetnost okužbe z mrzlico? me mora skrbeti?
ali je varno da bi kletko očistili – namreč namen smo imeli jo očistiti in imeti za novega ptička? Ali je bolje da se vse vrže stran?

Teoretično je seveda možno, glede na število mišk po hišsh in okrog njih pa ta možnost ni zelo velika. Če se ptič naleze česa od miši res nimam pojma, da bi se pa vi od očiščene kletke, me pa ne skrbi in tudi vas ni treba. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close