Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Monociti

Monociti

Spoštovani,
prosim za razlago izvida krvne slike. Vse je v mejah normale pri hemogramu razen:

MCHC 353 (referenčna vrednost 310-350)
MPV 7,1 (referenčna vrednost 7,8-11,0)

Pri diferencialni sliki je tudi vse v redu razen pri % monocitov, ki precej odstopa:

monociti 9 (referenčna vrednost 3-6)
Pri tem naj povem, da je vrednost monocitov (10 na 9 v L) v mejah normale 0,58 (referenčna vrednost 0,1 – 1). Vse ostale vrednosti drugih so v mejah normale. Le vrednost eozinoficev je skoraj mejna 0,11 (referenčna vrednost 0,1 – 0,6 (10 na 9 na L)).

Ščitnica je bila tudi v redu. Kreatinin, GFR, S-Sečnina v redu.
Izven normale je samo S-Ural 356 (referenčna vrednost 150-350)

Pa še (čeprav najbrž nepovezano z ostalim) – pri biokemijskih preiskavah imam sicer povišan holesterol in trigliceride in S-železo je 32 (referenčna vrednost 9-30,4)

Naj še povem, da sem opravila test, ker imam na obrazu že nekaj časa (nekaj mesecev) kot neko oteklino pod očmi, v bistvu na ličnicah in ne direktno pod očmi (najprej sem imela na eni strani, sedaj še na drugi strani; ni boleče, ampak me kar straši). Mislila sem, da je lahko kaj z ledvicami.

Lepo prosim predvsem za odgovor, zakaj so tako visoki monociti in nizek MPV. Ali je smiselno narediti še kako preiskavo?

Pozdravljeni, izvide se gleda v kontekstu kliničnih težav in glede na opis vaših težav, izvid lahko smatrate za normalen izvid (tu ne mislim na povisan holesterol) oz tak, ki težav ne pojasnjuje in ne pomeni sam po sebi nobene bolezni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close