Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca huda bolečina v kolenu

huda bolečina v kolenu

Pozdravljeni
Pred 1 letom sem si poškodovala koleno v prometni nesreči. Bolelo me je le nekaj dni ob celem obodu pogačice. Nato se je bolečina pojavljala le še tu pa tam včasih.
Sedaj pa me že 4 mesece močno boli.
Boli vsak premik noge, ko napnem mišice. Zbuja me ponoči, ko se premaknem, ko med sedenjem poskušam premakniti nogo. Med hojo boli konstantno, vendar ne tako zelo kot, če nogo premaknem recimo med sedenjam.
Težava je v tem, da so moji izvidi čisto normalni. Ortopedski pregled bp, bolečina značilna za poškodbo meniskusa, česar MR ne potrdi. Rtg: patella bipartita ali stanje po poškodbi. vidna večja poka pogačice in zozana medialna sklepna špranja. ( stara sem 37). MR govori bolj v prid zarascenega zloma pogačice. Vse ostalo bp.
Koleno boli sedaj tudi zadaj v pregibu, boli cela golen do prstov, kot bi bolečina potovala po zivcih navzdol. Hkrati imam občutek mravljincev v stopalu in prstih in občutek mrzle noge. Bolečina prihaja v intervalih v mirovanju.
S takim kolenom se ne da živeti, vendar so izvidi čisto vredu. Zanima me, če bi lahko bilo kaj drugega, recimo zamašena žila,.. Koleno ni otečeno in je stabilno.
Hvala lepa za odgovor.
Lep pozdrav

Opis ne spominja za motnjo arterijske prekrvavitve (“zamašeno žilo”) in ne na globoko vensko trombozo. Skikovna diagnostikapa ni vsemogočna in ne prikaže nujno vsega, kar lahko boli, žal pa zgolj na podlagi opisa (in upoštevaje vse preglede in preiskave, ki ste jih že imeli), tudi jaz ne morem opredeliti, kaj konkretno vas boli. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close