Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Podančice oz. gliste

Podančice oz. gliste

Pred časom sem se že obrnila na vas zaradi zmede na receptu v zvezi s podančicami. Imela sem jih v začetku februarja – natančneje, eno cca 1 cm veliko zvijajočo sem opazila na blatu. Po navodilih zdravnice dobila 1 škatlo vermoxa – in sem jo torej pojedla v 3 dneh (vsak dan 2x po 1 tableto) – skupaj vseh 6 v škatli v treh dneh.
Ponovitvenega jemanja nisem imela predpisanega.

Zdaj so se mi očitno ponovile – spet sem opazila zvečer 1 cca cm dolgo v školjki.
Zdravnica mi je ponovno predpisala najprej eno polno škatlo po enakih navodilih kot prvikrat. Pravi,da ponovitveni odmerek in kontrole pri teh zadevah niso predvidene, da to se pač ponavlja,da naj bolj pazim na higieno…
jaz sem že čisto obupana, perem kot zmešana, vse brišem, umivam, rada bi se jih znebila. Prosila sem jo, glede na to,da so se mi sedaj ponovile, če lahko dobim ponovitveni odmerek
pa mi je predpisala zraven še eno celo škatlo.

zanima me vaše mnenje in nasvet – ali je potrebno vseh 6 tablet jemati in potem še 6 čez 14 dni kot ponovitveni odmerek.
Brala sem navodila in je za podančice napisano po 1 tableta prvikrat in potem še ena ponovitev čez 14 dni…

Kot rečeno, želim se znebiti te nadloge v popolnosti, če je treba bom pojedla tudi vseh 12 tablet, me pa zanima, glede na to kar piše v navodilih, kakšno je vaše mnenje in nasvet glede jemanja,da bi se jih gotovo znebila tako živih, kot jajčec potem. je potrebno res vseh 12 tablet pojesti skupno, ali bi lahko šlo z manj (glede na navodila).
V primeru da sedaj pojem vseh prvo 6 in potem še 6 čez 14 dni – ima tako pogosto (zdaj 12 in že predhodno februarja 6 tablet) jemanje Vermoxa v takih količinah kakšne stranske posledice lahko za organizem?

Vnaprejšnja hvala za odgovor.

Pozdravljeni, če gre res za podančico, se jo znebimo z eno tableto in ponovitvijo ene tablete čez 14 dni. Ob tem je vredno razmisleka, da gre lahko za ponovno okužbo in ne nujno, da se niste dokončno znebili prejšnje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close