Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina nad trebuhom

Bolečina nad trebuhom

POzdravljeni,

zanima me kaj bi bil razlog bolečini nad trebuhom (pod kostjo prsnice), ki se širi proti hrbu. Zaradi bolečine ne morem stati…nekako lahko sedim. Vendar tudi v sedečem stanju boli.

Vnetja, zelodec, prebava, zolcnik, okuzbe…. izredno velik spekter razlicnih stvari. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kako pa ugotoviti kaj je povzročitel? Prejšni napad je bil 3 mesece nazaj pa je bilo do včeraj vredu (po enem dnevu pa bolečina preneha).

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, ne predstavljam si druge metode, kot je zdravniški pregled. Težave, ki so se nazadnje pojavile pred 3 meseci, bo vseeno težje razvozlati kot tiste, ki trajajo v času pregleda. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

živijo,

zanima me če je možno na rentgenu odkriti žolčne kamne oz če se lahko opazi sprememba na krvi v prisotnosti le teh? kri(crp, biokemnijske preiskave hemogram) in in rtg sta ok,sedaj čakam na UZ- sum žol. kamnov.
hvala za odgovor,
lpK

Pozdravljeni, z laboratorijskimi preiskavami se ne da odkriti žolčnih kamnov, tudi rtg ni dobra metoda, saj niso nujno sestave, ki bi ovirala pot rtg žarkom. UZ bo ok. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljen,

cca 1m nazaj sem
imela bolecine v spodnjem desnem delu trebuha. Sumili so na slepic, vendar je bila kri ok, prav tako uz. Rentgen je edino pokazal zaprtje, tako da sem zadevo uredila z klistirjem. Sicer zelo nenavadno ker z odvajanjem
naceloma nikol nisem imela
problemov. Od takrat pa se mi pojavlja da ke vsake toliko casa vscipne v popku oz mogoce kasn cm ali dva v desno od njega. Spikne in mine. Ista bolecina je bila tudi med pregledom
z uz, pa ni bilo vidno nic. Mogoce da bolj opazam da se zadeva pojavlja preden grem na veliko potrebo, oz takrat ko crevo ni izpraznjeno. Pijem sicer veliko, mogoce da v zadnjem casu res da jem bol zdravo,in pa manj, pa tudi gibam se malo
manj(zaradi sluzbe ni bilo casa). Sama
bolecine tud seva bolj iz povrsja trebuha, nimam obcutka da bi prihajala iz notranjosti. Mogoce kasna ideja kaj bi lahko bilo? Zdravnica je trenutno na dopustu, tako da bom z pregledom pocakala da pride nazaj. Hvala za odg. Lp

Zdravo. Ugibam, ampak zbadajoče bolečine so pogosto mišične, kratkotrajni in kot krči, “kolike” so sicer lahko tudi kot posledica črevesne peristaltike oz normalnega krčenja črevesa in še česa. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

mogoce ideja kako to omiliti? danes recimo je bilo vse ok, dokler nisem
pojedla kosila(makarone), mogoce malo vec kot obicajno. cez cca pol ure so se zacele spikajoce bolecine desno od popka, ki ne ponehajo.

Pozdravljeni, Vseno sem zaradi bolecin odsla k zdravnici. Pregledala me je (kri in vode ne), in rekla da so vrjetno krci povezani z prebavo ter da naj se par dni drzim diete. Par dni res ze jem bolj pusto in suho hrano,krcev za 1x ni vec, tudi prebava je ok. Se mi je pa vceraj pojavila konstantna bolecina na levi strani trebuha(prej je bila na desni), nekje vzporedno z popkom. Niso krci, pa tudi visje od jajcnikov je se mi zdi(ponavadi me med ovulacijo boli drugace). V sedecem polozaju je bolj neprijetna kot ko stojim, takrat mogoce malo popusti.Mogoce kasna ideja? Moje zdravnice se ni en teden, nadomestne so vsakic druge.

Težava je lahko tudi ostanek tistih bolečin oz “težav s prebavo” in v tem primeru pričakujem, da mine sama po sebi. So pa bolečine v trebuhu precej tvegane za razprave po netu, ker so si med sabo podobne pri nešteto različnih vzrokih. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close