Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Izvid

Izvid

Naj še povem da sem imela v mesecu januarju splav in kasneje še 2 abraziji, ter krvavitve mesec in pol..

Pozdravljeni, izvide same po sebi lahko jemljete kot normalne. Vrednost prostega železa v krvi pa sama zase nima velike uporabne vrednosti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Danes sem šla naredit bolj podroben krvni test in dobila tole…
Nov strah s temi limfociti… 😑😑😑

Sedimentacija 6
Levkociti 5.8
Eritrociti 4.63
Hemoglobin 138
K-Ht 0,40
MCV 87,3
MCH 29,8
MCHC 342
Trombociti 272
MPV 9, 8
RDW 12,4

Diferencialna slika

seg. nevtrofilci 49
Limfociti 41 (H) norm. je do 40
Monociti 5
Eozinofilni Lkci 2
Reakrivni limfociti 3 (H) normalno do 1
Seg.nevtrofilci 2.84
Limfociti – a 2.38
Monociti – a 0.29
Eozinofilni – a 0.12
Reak.limfociti – a 0.17 (H) normalno do 0.1

CRP 2
ŽELEZO 8.2 (L)

Je to kaj nevarnega? Levkemija? Njen začetek?

Hvala Vam, lp!

nova
Uredništvo priporoča

Ne naročajte si laboratorija, če ne veste kaj želite ugotoviti in ne interpretirajte si stvari, ki jih ne razumete. S tem izvidom ste si kupili strah in ne olajšanja, kar na slepo srečo pridobljene številke iz izvida pa nimajo posebne napovedni vrednosti za nič. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najleša hvala za vas odgovor. Zavedam se svojega pretiranega strahu in anksioznosti in sem jo pred 3 tedni tudi zacela zdraviti… Moj zdravnik pa mi vedno rece.. Nic ti ni… In potem ostanem sama s svojimi strahovi in brez razlage.. 😔
Strah me je levkemije, ker imam nekaj modric po nogah, za katere nevem od kod so.. Zato sem sla samoplacnisko v laboratorij.. In zdaj so me ti limfociti vrgli popolnoma iz tira.. Celo noc sem prejokala.. Potem veste koliksen je moj strah.. Imam 9 letno hcerko in nocem da ostane brez mamice… Se opravicujem, da sem vas motila.. lep dan vam zelim in vse dobro 🤗

Levkemijo se je vaša anksioznost kar izmislila, vaša zavest pa v vsem vidi zdaj prav to. V zapisu ni nič takega, kar bi vas ogrožalo. Me zanima, na osnovi katerega parametra vas zdaj straši brskanje po netu?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close