Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Labaratorijski izvid krvi

Labaratorijski izvid krvi

Pozdravljeni!

Slab mesec nazaj sem imel preiskave krvi – Hematološke preiskave, hemogram, diferencialna krvna slika in biokemijske preiskave. Izvid me je presenetil in prestrašil, saj so bile nekatere številke odebeljene.

Hematološke preiskave – vse ok
Hemogram – vse ok
Diferencialna krvna slika
[list]Preveč monocitov: 12.8 (meja je 2-10%)[/list]
Biokemijske preiskave
[list]Previsok skupni holesterol: 6.0 (meja je 4.0 – 5.2)[/list]
[list]HDL holesterol na meji: 1.4 (meja je 1.4 – 2.8)[/list]
[list]Previsok LDL holesterol: 4.4 (meja je 2.0 – 3.5)[/list]
[list]Previsok bilirubin cel.: 32.2 (moral bi biti manjši od 17)[/list]
[list]biliburin konj.: 0[/list]
[list]Previsok vilirubin nekonj.: 27.5 (moral bi biti manjši od 15)[/list]
[list]Prenizek TIBC: 45,4 (meja je 49.2 -75.2)[/list]

Drugi (morda) koristni podatki
Imel sem že vse druge vrste preiskav kot so, ostrina vida, avdiogram, bitermalni frekvenčni vestibulogram, psihološke teste, rentgenogram prsnega koša, obremenitveno testiranje, test ščitnice, desetine ekg testov.. Vse super. V preteklosti nisem nikoli imel težav. Samo pritisk imam včasih nizek, včasih previsok, ker sem zelo rad živčen. Občasno me “trgajo” različni deli telesa, večinoma prsni koš. Opažam, da imam probleme z refluksom, kadar pijem gazirano pijačo, zato se je izogibam. Zelo rad jem zelenjavo, sadje, sadne sokove, bonbone in čokolado, kot najstnik sem zelo rad pil tudi energijske pijače, dnevno. Včasih me boli v predelu želodca, se mi spahuje ali pa imam občutek, da je nekje na sredini v spodnjem prsnem košu zrak, ki ga na vsak način želim spraviti ven, vendar ne morem spahniti razen če začnem teči oz. skakati – to velikokrat pomaga in lahko čutim mehurčke zraka, ki se dvignejo, nato spahnem. Vsak mesec imam tudi panične napade, katere sem se na srečo naučil obvladovat. Včasih imam občutek, da ne morem vdihnit dovolj zraka in me “stisne” ali se stresem – največkrat tik preden trdno zaspim. Včasih me obda tudi občutek adrenalina v katerem mi srce preskoči udarec – zelo grozljiv občutek, zaradi katerega sem trikrat pristal na urgenci, saj sem mislil, da je kaj narobe z mojim srcem. Vsi izvidi so bili vedno v redu in počutil sem se kot bedak. Občasno imam glavobole – migrena brez avre, ki se je za zelo kratko obdobje spremenila v z avro, kar pa je zanimivo, saj takrat nisem imel paničnih napadov.

Spol: moški
Starost: 20 let
Teža: 76kg
Višina: 184

Zelo me zanima kaj bi lahko bilo, prosim za Vaš odgovor, hvala!

Mihael

Pozdravljeni, sicer ne navajate, kaj so iskali ob naročanju laboratorijskih preiskav in katere ste poleg teh odstopajočih še opravili (tudi vrednosti znotraj referenčnih imajo uporabno vrednost in ne le odstopajoče). Kar zadeva holesterole, nanje vpliva prehrana, telesna aktivnost in pa “geni”, monociti in TIBC sama po sebi nista problematična, višji bilirubin je težko razvozlavati zgolj ma podlagi številk in izolirano, ena od možnosti je tudi prirojeno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close