Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Slabokrvnost

Slabokrvnost

Že dalj časa imam težave s slabokrvnostjo, nekje po 40 letu, prej je bilo vse super. Istočasno imam tudi močne menstruacije, močne krvavitve in redno hodim k ginekologu. Letos pozimi sem zbolela, naj bi imela dve virozi in se nikakor nisem uspela spraviti nazaj k sebi.
Slabo počutje se je vleklo dva meseca, splošna dr. ni našla težav, osnovni krvni izvidi so bili v mejah normale in tako sem se odločila in samoplačniško dala pregledati kri, da bi nekako ugotovili, kje je problem. Izvide krvi so mi kolegi vpisali v program, ki naj bi ga uporabljali na urgenci ukc za pomoč pri diagnosticiranju. Program je itak izpisal vse sorte, kar so me prej opozorili, a je dal tudi nekaj smernic. Izpis sem posredovala svoji splošni zdravnici in se z njo o tem pogovorila (sama ga nisem brala, ker so me opozorili, da je najbolje, da ga gleda nekdo, ki ve kaj gleda). No moja splošna me je poslala na uz, opravila sem ga samoplačniško, naj bi bilo v se ok, izjema so jetra, ki imajo 3cm veliko področje benignega videza- hemangiom? (prepisano iz izvida) , lokalizirano izraziteje maščobno spremenjena jetra?
Drobni kortikalni cisti obeh ledvic.

Izvid krvi vam prilagam. Moja splošna je mnenja, da je pomanjkanje železa stvar ginekoloških krvavitev, ki so res v zadnjih letih obsežnejše (prej sem imela zelo visok hemoglobin). Ginekologa redno obiskujem, od septembra sem bila štirikrat. Septembra mi je predpisal terapijo, da nisem imela menstruacije tri mesece in sem se počutila bolje.
V decembru sem dobila dve virozi, jemala ab zaradi zoba in po tem sem se počutila utrujeno še tri mesece. Slikanje pljuč je bilo ok (sum pljučnice).
Pri ginekologu sem bila januarja, predpisal mi je Dabroston, a kljub temu imam vsak dan sled krvi od 15 dne do dneva menstruacije. Same bolečine so rahle, bolj imam občutek, da me boli križ in hrbtenica. Gibljem se veliko, vsak dan hodim najmanj eno uro. Sem pa v zadnjem letu izgubila približno 15 kg, teža je trenutno stabilna tri mesece.

Glede na to, da povišanje TIBC lahko vodi v kakšno resno obolenje, me zanima vaše mnenje in nasvet, kako naprej?
Trenutno jemljem dodatek iz lekarne za železo /dober mesec/ in jutri imam namen samoplačniško kontrolirati kri, predvsem te postavke, ki so bolj odstopale v marcu.
Prvi izvid je 15/3/2018
levkociti 10,40 kontrola splošna dr. aprila in so 7,85
eritrociti 4,82 (april 5,06)
K-MCV 78,5 (april 78)
k-MCH 25,3 (april 26)
AMILAZA 1,80
FERITIN- MANJ KOT 8
S-TIBC- 97

Ostalo v mejah normale.

Sama ne vem ali je to vse ok in je normalno, da pri 46 letih čutiš tako utrujenost vsako menstruacijo (dan predno je največja izguba krvi in na dan izgube krvi) ali bi bilo potrebno to reševati pri splošnem zdravniku ali pri ginekologu?
Hvala za odgovor.

Izvid krvi, ki ga prilagate, je pomanjkljiv, kaže pa na pomanjkanje železa, to pa je pri ženskah najpogosteje dejansko zaradi izgubljanja železa s krvjo ob menstruacijah. Za nadomeščanje obstajajo zdravila na recept. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close