Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v prsnemu košu.

Bolečina v prsnemu košu.

Spoštovani.

Stara sem 22 let, pol leta nekadilka prej redno kadila 4 leta. Moja težava pa je sledeča. V petek se mi je točno v sredini prsnega koša pojavila topa bolečina, na trenutke me je močno začelo špikati v levo roko in hrbet, težko sem vdihnila saj me je ob vdihu še bolj zabolelo. Po nekaj urah je bilo bolje vendar je bolečina na vsake toliko še vedno prišla. Področje sem si zmasirala in preventivno vzela Aspirin 100s Protect.
V soboto me je v sredini prsnega koša zopet močno začelo tiščati (kot, da bi mi nekdo sedel gor) ob enem me je tudi špikalo okoli srca in v levo roko, v levi roki sem na vsake toliko tudi začutila mravljice. Ko sem vdihnila se je občutek tiščanja še okrepil. Področje sem si zmasirala, Aspirina nisem vzela. Bilo je bolje dokler nisem šla po opravkih kjer me je že ob najmanjšemu premikanju (npr. nekaj sem pobrala) začelo zopet močno boleti.
V noči iz sobote na nedeljo me je ponoči zbudila bolečina ob enem pa mi je bilo tudi slabo, dokaj podobno, kot takrat, ko me muči zgaga zato ne vem, če je to povezano, omenim pa za vsak slučaj.
Zanima me kaj bi to lahko bilo, moje misli so namreč takoj prešle na težave s srcem (npr. kakšen krvni strdek ali zožitev žile zaradi drugih razlogov). Je iz zgoraj opisanih podatkov možno posumiti na to ali je bolečina bolj mišičnega izvora ali iz hrbtenice? Naj omenim še, da bolečina pride v presledkih (včasih traja presledek pol ure, včasih 10 minut, včasih sama bolečina ustraja tudi uro ali več ter je šele potem presledek) in da se mi je nekajkrat poslabšala, ko sem se ulegla na levo stran.

Hvala za odgovor. Lep pozdrav.

Težava bolj spominja na skeletno bolečino, kot na težave s srcem, zato dvomim, da ima jemanje aspirina smisel, lahko vam poslabša simptome zgage, ki je prav tako možen vzrok težav pri vas in lahko boli v tem predelu (prva možnost se mi zdi vseeno verjetnejša).
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close