Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca krema za alerg.

krema za alerg.

Pozdravljeni!

Zanima me katero sredstvo (krema, tableta ipd. na recept) je najboljše proti alergiji na sonce oz. v mojem primeru bolj proti izpuščajem od potenja? Zaradi sonca sem že prejela kakšen antihistaminik in ne em že koliko (3 ali 30) procentni Kuterid so mi mešali v lekarni (takrat je bilo hudo od sonca, a pomagalo je). Lani pa sem bila kot pubertetnica in mi je pomagal Klimicin T solucija+Skinoren.
Torej katero sredstvo je najboljše v tem primeru, če pride do izpuščajev zaradi močnega (praktično 24 urnega) potenja (in zaradi sonca)? Ter katero sredstvo lahko vnaprej uporabljam, da preprečim preden pride do rednega izbruha (razen standardnih zadev, da ne hoditi na sonce, se zaščititi z oblekami ipd.)?

Hala, lp

V preventivi ne morete kaj dosti storiti (ok, antihistaminik na dan ko se boste izpostavljali soncu v primeru “alergije” na sonce, pri izpuščajih na izoliranih delih telesa lahko lokalno kortikosteroidna mazila, ki pa so na recept in niso primerna za obraz in dolgotrajnejšo uporabo. Lep pozdrav av

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close