Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Skleroza ob SIS

Skleroza ob SIS

Pozdravljeni,
zadnje mesece me zelo boli hrbtenica oz. medenica. Zjutraj in po daljšem sedenju sem popolnoma otrdela, težko grem po stopnicah, boli me tudi levo koleno in levi komolec, prav tako ne čutim v redu kazalca in sredinca leve roke. Nisem imela nobene poškodbe (razen koleno). Bolečine sem pripisovala kroničnemu vnetju ščitnice, za kar se pa sedaj zdravim od januarja, pa v to smer ni nič boljše, čeprav je TSH v normaii. Začelo me je skrbeti, saj se včasih niti ne morem popolnoma zravnati, stara sem pa 53 let. Zdaj sem našla še RTG izvide iz leta 2012, kjer piše: Izrazita skleroza ob SIS sklepih obojestransko predvsem na strani črevnic – osteitis condensas ilei. Takrat sem sicer bila napotena k revmatologu, vendar so bili vsi tesi za revmo negativni, zato se nisem zdravila. Zdaj pa mi te bolečine močno kvarijo kvaliteto življenja. Kaj ta diagnoza sploh pomeni? Zaradi teh bolečin pa pri osebnem zdravniku še nisem bila.

Osteitis condensans je večinoma benigno, torej nenevarno stanje, ki redko povzroča bolečine in ima seveda negativne revmatološke teste. Izvid pa je res star, predlagam, da se oglasite na ponovno kontrolo k zdravniku. Ena od možnosti je tudi sakroileitis, ki se ga prav tako vidi na rtg v bližini teh vaših sprememb (in te prizadanrjo sklep, vaše opisane spremembe pa ne in ne namigujem, da to imate!) Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close