Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Povečane bezgavke

Povečane bezgavke

Pozdravljeni.
Dva tedna nazaj sem imela vnetje grla, grlo me je en dan peklo, drugi dan zelo bolelo vključno z otečenimi bezgavkami in vratom, tretji dan je bilo vredu. Zato nisem šla k zdravniku. Bezgavke so mi v dveh tednih malo splahnele vendar ne popolnoma. Še so precej tipne, velike pa od 0,5-1 cm. Vendar me skrbi na desni strani je bezgavka na otip premkljiva, mehka ampak je občutek kot da bi bil dve v eni. Površina je ravna ampak kot, da bi na stedini bila majhna vzdolzna vdolbina. Nevem če čutim prav, ali je to še od vnetja ali je potreben zdravnik? Trenutno me na desni strani spet malo boli grlo.
Lp

Vaše bezgavke bi lahko pojasnilo omenjeno vnetje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ali lahko to vnetje vpliva tudi n samo obliko bezgavk in ne samo na velikost? Na levi strani je namreč bezgavka lepo okrogla, na desni ne.
In pa še ali je potreben antibiotik ker me grlo spet zčenja boleti? Samo boleti brez pekočega občutka.

nova
Uredništvo priporoča

Zgolj na podlagi tipnih bezgavkni mozno oceniti, ce je potreben antibiotik. Tipanje bezgavk pa terja precej izkusenj in ne pricakujte, da jih boste lahko ocenjevali sami. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close