Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca ledvica ali kaj drugega?

ledvica ali kaj drugega?

Zadnje 3 dni imam bolečine v hrbtu, v predelu ledvic na levi strani. Bolečina se širi tudi višje po rebrih. Ko sedim ali ležim na levem boku, me močneje zaboli tudi levo spredaj, v srednjem delu trebuha, pri vdihu s prepono oz. če napihnem trebuh. Zaboli me tudi ob pritisku na spodnji del reber. Danes me je občasno pričelo zbadati tudi v predelu mehurja. Urin zaenkrat odvajam normalno in brez bolečin. Vse skupaj se je začelo cca 24 ur potem, ko me je konkretno prepihalo na motorju, zato sem sklepala, da sem si nakopala vnetje ledvic. Danes sem samoplačniško opravila test za kreatinin in sečnino. Prvi je znižan, ostalo ok. Ali menite, da gre lahko vseeno za težave z ledvicami, tudi, če vrednosti nista povišani? Je možno, da tako boli vneta rebrna mrena? Tik predno se je razvila bolečina v hrbtnem delu, sem imela močno drisko (neprimerna prehrana), ne vem, če je to karkoli povezano. Sicer trenutno težav s prebavo nimam, trebuh je mehak. Ali se smiselno da sploh hodim v tej fazi do zdravnika, dokler nimam vročine? Hvala za odgovor.

Sečnina in kreatinin nista nič povezana z vnetjem ledvic. Opis težav pa bolj spominja na bolečino v križo oz mišično bolečino, kot pa na vnetje ledvic. Tudi prepih na motorju ni nekaj, kar bi povzročala vnetje ledvic, saj gre za okužbo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close