Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca orl

orl

Spoštovani!

Žal ni odgovora iz drugih, predvsem orl foruma, zato se znova obračam na Vas v upanju, da veste podati nekaj informacij.

Imam že skoraj 21 let tinitus, predvsem v desnem ušesu. Zdravnik spec. orl mi je po tolikih letih dal napotnico za ušesno akupunkturo proti tinitusu. Zanima me kaj moram vedeti o tej vrsti akupunkture, predvsem me zanimajo morebitni stranski učinki in škoda, ki lahko nastane.
A se ta akupunktura dela v obeh ušesih, čeprav je tinitus pri meni bolj izrazit v desnem ušesu? A zelo boli? A se to gre le 1x ali večkrat?
In kako to, da se je moj zdravnik komaj po tolikih letih spomnil na to metodo (zdravljenja). Sicer je še na staro, papirnato napotnico napisal ušesna akupunktura proti bolečinam in v oklepaju (tinitus). Ampak bolečin nimam, niti vrtoglavic, le zoprn tinitus. Zakaj je potem dr. napisal proti bolečinam?

Prosim nekaj napotkov /odgovore, za kar lepa hvala in lp,

Mira

Pozdravljeni. S primerom, ko bi akupunktura pomagala pri tinitusu, se še nisem srečal, medicinska uporaba in izvajanje na napotnico mi je poznana zgolj pri terapiji bolečine (morda je zato zapisana bolečina). Do zdravljenja tinitusa na ta način sem torej močno skeptičen. Upoštevajte pa, da je moje podrožje prehospitalna nujna medicinska pomoč in da se s tem področjem praviloma v službi ne srečujem. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp!

Še nekaj.

Nekateri spijejo kako žličko dve sodabikarbone z vodo proti zgagi. Pa pravijo, da to ni dobro pogosto, npr. vsak dan piti, ker je baje grozno škodljivo. A je to res? Je kaj narobe, če ga spiješ 1-2x/teden?

Hvala, lp

nova
Uredništvo priporoča

Soda bikarbona ima lahko stranske učinke, ob večjih odmerkih so bolj pogosti, krči, zlabosti, zatekanje, zaprtje, tudi motnje razpoloženja, srčnega ritma. Ob majhnem odmerku 2x na teden je ta nevarnost majhna. Vsekakor pa obstaja učinkovitejše zdravljenje težav z želodčno kislino in ne vidim potrebe, da bi to morali početi s sodo bilarbono. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close