Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca torakalna hrbtenica

torakalna hrbtenica

Vsake toliko imam grozne bolečine v prsnici ter malenkost pod lopaticama. Vsak premik je nemogoč in funkcionirati brez Zaldiara na vsake 3 ure ni možno. Sedaj sem že tri dni v tej situaciji. Hrbtenica je na otip v tem predelu zelo boleča, kljub zdravilom, vseeno pa se vsaj malce premikam lahko. MR iz leta 2016 MR izvid torakalne hrbtenice se glasi – začetne degenerativne spremembe torakalne hrbtenice v smislu spondiloze na vseh segmentih. Spondiloartroza kot hondroza predvsem med spodnjimi segmenti.Med spodnjimi segmenti je videti tudi ventrolateralne naplastitve s tendenco premoščanja i.v. prostorov. Med Th7-Th8 je videti manjšo protruzijo diska, ki je centralno ter z desne v stiku z duralno vrečo. Spinalni kanal je primerno širok, nevroforamni so prosti. Intenziteta signala prikazane medule je v celotnem poteku v mejah običajnega. Takrat mi je ortoped rekel, da je hrbtenica v redu, da mi nič ne more povzročati takšnih bolečin, a vendar vsake toliko enostavno ne zmorem niti dihati, kaj šele gibati. Zdaj nazadnje se niti ne spomnim da bi kaj delala, sem samo sedela na obisku (5 ur). Naslednji dan oz ponoči so me zbudile te strašne bolečine, ki mi sedaj grenijo ure, minute. Nošenje moderca zadevo še poslabša (prečka ravno preko največje bolečine na hrbtenici). Poskusila sem z Nalgesinom – treslo se mi je celo telo, slabost, ki je silila na bruhanje, zato sem sedaj na Zaldiaru. Imam tudi diagnozo (od l 2017) Psoriatični artritis – je lahko kaj povezave? Te bolečine me počasi že skrbijo, kljub mnenju ortopeda takoj po MR. Ne vem kaj storiti, kam se obrniti, kajti stanje je res skoraj nevzdržno. Stara sem 50

Po netu po sicer nemogoče ugotoviti, kaj vas boli, pa vendar se tudi mrni zdi manj verjetno, da bi bile težave ali vsaj njihov večji del povezane s hrbtenico. To ne bi pojasnilo, zakaj vas boli že od modrca. Za kaj več, bi bil potreben pregled, vi pa vseeno preverite svojo držo, vaje za mišice ob hrbtenici, kako sedite, dvigujete predmete….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close