Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Trebušna viroza ali intoleranca na hrano?

Trebušna viroza ali intoleranca na hrano?

Pozdravljeni,

Pred enim tednom sem zvečer končala na urgenci z zelo napihnjenim trebuhom s plini, hudimi bolečinami v trebuhu in drisko. (driska je bila prisotna že 4 dni prej) Naredili so vse preiskave, ki niso kazale na bakterijsko okužbo. Diagnoza je bila trebušna viroza. 3 dni sem se izogibala glutenu, ko sem ga pa 4. dan spet zaužila (kinder bueno in sendvič), sem spet končala na urgenci z istimi simptomi. Naj še omenim, da mi zdaj po zelenjavi in zrezku ni slabo, po kruhu, piškotih in drugi hrani spet občutim iste simptome, ki so odvisni od količine zaužite hrane.

Zdravniki si niso enotni, eni predvidevajo, da gre za intoleranco na gluten, eni pa, da gre za trebušno virozo, ki je kot posledico pustila uničen prebavni sistem, ki se bo kmalu stabiliziral.

Kaj mislite Vi? So res taki simptomi pri intoleranci na gluten? Bi se lahko pojavila kar tako nenadoma?

Že v naprej hvala za kakršen koli odgovor.

Po simptomih in v tako kratkem času je ugibanje o intoleranci za gluten popolnoma nesmiselno in tudi testiranja v smislu en dan ja, en dan ne, nimajo uporabne vrednosti. Nagibam se k okužbi, če simptomi trajajo po tedne in mesece, pa se je vredno resneje lotiti diagnostike. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mislim, da ste pomešali intoleranco in alergijo na gluten. Vaši znaki bolj kažejo na alergijo, ki je dokaj enostavno določljiva z alergološkimi testi.

Intoleranca na gluten ima popolnoma drugačne simptome.

New Report

Close