Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Ali res obstaja kakšna bolezen, zaradi katere človek ne sme biti fizično aktiven?

Ali res obstaja kakšna bolezen, zaradi katere človek ne sme biti fizično aktiven?

Spoštovani,

zlasti od starejših od sebe pogosto slišim, da imajo bolezen, zaradi katere ne smejo biti fizično aktivni. Ko pogovor nanese na hobije in povem, da veliko migam zunaj in jih vprašam, če oni kaj migajo, odgovorijo, da ne smejo…

Glede na to, da skoraj vsakodnevno berem o pomenu gibanja za zdravje, me zanima, ali res obstaja kakšna bolezen (ki ni akutna poškodba), zaradi katere človek ne sme biti fizično aktiven, ne sme migati?

Hja, eni ne morejo, nekateri ne smejo, recimo ze ob angini, po operacijah med okrevanjem ce omenim zgolj najbolj pogoste…

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

No, pa nisem imel v mislih začasnih stanj, kot so okužbe (angina, viroze) ali pa okrevanj po operacijah… To se pozdravi. So pa nekateri, ki leta in leta ne gibljejo nič… Katera so ta trajna stanja?

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem tocno, na kaj ciljate in kaj razumete pomeni biti fizicno aktiven. Tudi hoja je fizicna aktivnost in ne poznam bolezni, kjer bi bilo strogo celoživljenjsko ležanje pri ljudjeh, ki bi se lahko gibali, koristno za zdravje. Seveda pa so bolezni, ki pri telesnih naporih lahko prinašajo omejitve različnih stopenj.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.


Da, mislil sem hojo, sprehode. No, morda sem samo prišel v stik z ljudmi, ki si moje družbe ne želijo, pa mi tega ne povedo naravnost, ampak zamaskirajo.

Marsikdo od tistih, ki bi lahko, pa se mu ne ljubi, se izgovarja na zdravje in nekakšne zdravniške prepovedi. Mnogo mnogo več je takih, ki bi smeli in bi jim zelo koristilo gibanje, kot takih, ki ne bi trajno smeli niti na sprehod (in taki so res velika redkost med pokretnimi ljudmi)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close