Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Vrtoglavica, pritisk v glavi, utrujenost

Vrtoglavica, pritisk v glavi, utrujenost

Pozdravljeni!
Do lanskega poletja, torej nekje do konec meseca junija 2017 je bilo z menoj vse v najlepšem redu. Ob sprehodu v naravi pa sem naenkrat začutil močno vrtoglavico, ki je trajala približno pol minute. Z menoj je bilo čez par minut vse v redu in stanje je bilo normalno. Podobna situacija se mi je pripetila še dvakrat ali trikrat, nakar sem odšel na urgenco. Poslan sem bil na internistično ambulanto, kjer v laboratorijskih izvidih niso ugotovili posebnosti. Dobil sem še napotnico za Holter EKG z namenom izključitve motenj srčnega ritma. Ugotovili so respiratorno sinusno aritmijo in nekaj nadprekatnih poznih utripov. Eventuelnih kakršnihkoli pomembnih motenj srčnega ritma ni bilo. Vse lepo in prav sem začel naprej opravljati vsakdanja dela, nakar sem v mesecu novembru na delu (delo v proizvodnji) dobil tako močno vrtoglavico in padel na tla. Tokrat ni bilo tako, kot prejšnjic ko sem se po nekaj minutah počutil uredu. V glavi mi je ostal nekakšen pritisk, ki je prisoten še danes. Odšel sem k nevrologu, opravil MR GLAVE BREZ IN Z KS, bilo je vse normalno. Poslan sem bil na ORL, kjer so mi ugotovili VTG:prisotna je praktično nevzdražljivost ravnotežnega aparata desno(motnja vestibularne funkcije). Dobil sem tablete Betaserc. Bilo mi je boljše, ampak se je zadeva po mesecu dni ponovno poslabšala. po treh mesecih sem odšel nazaj na kotrolo v ORL ambulanto, kjer so ugotovili, da se stanje ni popravilo. Tablete jemljem še naprej. Stanje mi je podobno kot na začetku, torej pritisk vseskozi v glavi, kar mi onemogoča kakršnokoli delo. Nazadnje sem imel napad vrtoglavice slabih deset dni nazaj. Res nevem kaj naj naredim, saj sem bil že na precej preiskavah. Aja hrbtenice pa nisem omenil. Omenim naj, da sem bil leta 2011 operiran zaradi skulioze, vendar mi je bilo vse v redu tudi do danes, bolečin v hrbtu ne čutim, sem pa bil na pregledu pri ortopedu. Čakam še na magnetno vratne hrbtenice. Opravil sem AP sliko hrbtenice, ki je podobna kot po operaciji leta 2011, je pa videti krivljenje cervikotorakalne hrbtenice nad spondilodezo in je videti krivino 25 stopinj, zaradi tega sem tudi poslan na magnetno. Torej vse skupaj se vleče že 9 mesecev in res nevem kaj naj si več mislim.
Hvala, da ste si vzeli čas za branje!
Lepo vas pozdravljam!
Andraž

Pozdravljeni, pravzaprav težko kaj dodam k ugotovitvam in bore malo ostane med opcijami za vaše težave, ki so verjetno res z ORL področja (tudi glede na že opravljene preiskave). Tisti pritisk v glavi bi bil lahko tudi tenzijski glavobol in/ali posledica psihične napetosti sli tesnobe, pogovorite se z osebnim zdravnikom še o tem. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close