Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine desno od popka

Bolečine desno od popka

Pozdravljeni!
Pojavljajo se mi bolečine desno od popka…Višje od slepiča in nižje od žolča..Bolečina se začne neodvisno od hranjenja, neodvisno od spraznjenja črevesa, neodvisno od dela dneva…Najprej začne tiščati, potem boleti, težko takrat čisto izravnam telo…Potem se malo umiri in znova samo tišči…to traja kak dan, dva..In je spet kak teden/dva mir…
Takšne bolečine so se mi pojavljale že pred nekaj leti..Takrat sem celo opravila CT trebuha (bp) potem je bil nekaj časa mir in spet..
Pred 2 tednoma sem opravila UZ trebuha, vse ok…Tudi krvna slika, vključno z jetrnimi in ledvičnimi testi je ok..Gastroskopija je bila opravljena pred 3 meseci…vse, razen že znane hiatalne kile in nedelujoče zaklopke ok, čeprav je težava to, da pred gastro.nisem prenehala z Emozulom, ki ga redno jemljem.. 🙁 Nevem koliko je sploh ta izvid potem relevanten…
Kolonoskopija je bila opravljena pred 4 oz.5 leti, vse ok…

Ta bolečina me dela prav živčno, saj mi pokvari ves dan ali več njih..in naj omenim da se mi tokrat pojavlja pogosteje in traja dlje časa kot je bila pred leti..

Kako naj pridem stvari do dna? Uz sem opravila že večkrat, prav tako gastr., pa vendar nikoli med bolečino..

Moj zdravnik je mnenja, da je kriv stres..

Kakšno pa je vaše mnenje?
Hvala in lp

Pozdravljeni, bere se mi kot bolečina, ki izvira iz črevesa in niti ni nujno bolezenska, morda le po domače rečeno, zavito in boli, ko peristaltika tam čez potiska njegovo vsebino. Preiskava (debelega) črevesa je v prvi vrsti sicer kolonoskopija, a brez pregleda ne morem ocenjevati, če jo dejansko res potrebujete. Stres in psiha tudi lahko povzročata bolečine ali vsaj poslabšujeta njihovo “doživljanje”
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni..
Vmes sem prišla do gastroenterologinje, ki mi je dala preveriti razširjeno krvno sliko…6 epruvetk krvi..Vse super, DKS, vitamini, tumorski markerji, jetrni testi vse super..Ustavilo pa se je pri ASCA IgG, ki je pozitiven (IgA je neg., prav tako ANCA)..In zdaj imam sum na chronovo bolezen.. :(( opraviti moram kolonoskopijo (pred 4 leti je bila b.p.) in MR tankega črevesa..Strah me je tako močno, da ne jem, ne spim…Nikoli nisem imela drisk, kaj šele krvavih…Blato odvajam redno vsak dan, večinoma v klobasi…Zdaj ko sem v stresu odvajam tudi 2x na dan…Ko berem o tej bolezni, o zdravilih in njihovih stranskih učinkih, operacijah…se mi ustavlja svet…
Je kakšna možnost, da kljub poz.rezultatu samo tega markerja, ostajam zdrava??
Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Ne pomeni crohnove bolezni ampak zgolj večjo verjetnost, da jo nekdo s simptomi ima. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala…
Poznate kak primer Chronove bolezni kjer sploh ni prisotna driska?

Pozdravljeni, driska ni nujen pogoj za crohnovo bolezen, kar pa seveda nikakor ne pomeni, da jo imate. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close