Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KRVNI IZVID

KRVNI IZVID

Moja mama ima po laboratorijskem izvidu K-Trombocite v višini 135 in K-CRP v višini 11.
Zanima me, kaj to pomeni?

Hvala za odgovor.

Neke številčne vrednosti brez podatkov o tem, kaj so iskali oz kaj je bil razlog za preiskavo, nimajo posebne uporabne vrednosti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
prejela sem izvid iz zdravniškega pregleda za služno in imam znižane limfocite (17%) in povišan Erci-RDV (15,6%). Ostale vrednosti so v mejah normale. Kaj to pomeni? Je razlog za skrb? Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, te izolirane vrednosti “na slepo” nimajo uporabne vrednosti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Sem moški star 26 let. Ko so mi pred kratkim vzeli kri zaradi viroze so biokemične preiskave pokazale povišan parameter P-Glukoza in sicer 9.0, normalne vrednosti pa so 3.6 – 5.8. Zdravnik vrednosti ni komentiral, mene pa skrbi ali bi lahko šlo za sladkorno bolezen. Včasih se mi zgodi, da postanem zelo šibak, lačen in imam hud občutek »da mi je padel sladkor«, stanje izgine kmalu po tem ko kaj zaužijem. Prekomerne telesne teže nimam. Hvala vam za vaše odgovore.

Res ne vidim pomena določanja glukoze pri ugotavljanju viroze, okoliščin odvzema (oz če ste bili tešč) pa ne poznam in od tega je odvisen pomen te vrednosti. Torej, potrebujete vrednost na tešče.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za hiter odgovor. Kakšno uro ali dve pred odvzemom krvi sem jedel. Če vas prav razumem rezultat sam po sebi ni zaskrbljujoč?
Hvala lepa.

Pozdravljeni pojavila se mi je ostra bolecina v levem delu prsi ob prisotnosti kaslja jatera je trajala en dan, nato sem dobil zamasen nos in bolece grlo. Nato ja vse skupaj minilo, sedaj imam le se obcasno tiscanje v levem delu prs
tnega kosa.
Prosim za odg
Davy

Kaj je vprasanje?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sam po sebi ne pove veliko, vsekakor ponovite na tešče. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close