Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca abc

abc

Spoštovani!

Nekaj vprašanj.

a) Imam baje prirojeno cisto na možganski skorji v levi kotanji. Zanima me na kaj vse deluje ta del možganov (na motoriko, govor, zdrav razum ipd.?)

b) Ali citronka in Cedevita tudi vsebujeta vitamin C in koliko (koliko tega treba zaužiti, da telo dobi nekaj tega vitamina? Če ja, ali to kaj pomaga pri prehladu oz. pač preventivo glede vnosa vitamina C?

c) Pri svojih 42-ih sem sedaj imela prvič mamografijo, pred tem pa vedno UZ dojk. Pri 20-ih pa sem imela benigni tumor v levi dojki, kar so mi z biopsijo oz. operacijo odpravili, posledično pa ostala grda brazgotina, malce tudi manjka iz dojke, je malce manjša kot druga. Pri mamografiji me je med slikanjem v desni dojki precej zabolelo, ampak to je najbrž normalno, ker nekatere slikanje boli nekatere ne, ali?
Čez par dni po tem slikanju me je ta dojka začela kar naenkrat boleti, kar je trajalo 2 dni, tisti 2. dan je že čedalje manj bolela. Takšne čudne bolečine še nisem imela v dojki oz. dojkah. Zanima me, če je morda to posledica mamografije? Res je tudi, da sem čez ca. 1,5 tedna dobila perilo, če me je morda zaradi tega kot PMS bolela. Ampak če me boli kdaj zaradi PMS in se mi tudi povečajo, me bolijo v obeh in ne samo v eni kot v tem primeru. Iuzvida mi niso poslali, anmreč je očitno nekaj narobe, saj sem dobila vabilo za UZ dojk. Mislite, da pomeni to kaj hudega, da nisem prejela izvid mamografije in sem napotena na UZ, a me mora zelo skrbeti?

Lepo prosim za odgovore, za kar se vnaprej lepo zahvaljujem.

Lp,

Mira

A-ne opisujete lokacije ciste, da bi se dalo odgovoriti, praviloma ni vpliva ne glede na lego
B-na cedvito se ne spoznam
C-mamografija oz stiskanje dojke je lahko neprijetno ali boleče, da izvida niste prejeli pa ne pomeni nič, se mi pa načeloma zdi korektno, da ga dobite ne glede na vsebino. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

A: kako ne? sigurno? A je možno, da se mogoče obnašanje spremeni zarad tega, postaneš bolj agresiven npr?
B: kaj pa citronka?
C: po moje pa izvid ni dober, sicer bi ga prejela in ne bi bila napotena še na uz.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Zgolj podatek o neki cisti, ni dovolj za kakršno koli oceno, vitamin C nima bistvenega vpliva na prehlade, koliko ga je v kakšnem preparatu ne vem,
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close