Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Mnenje o incidentu

Mnenje o incidentu

Pozdravljeni,

Morda se samo z navedenimi podatki ne bo dalo sklepati, kaj bi lahlo bilo, pa vendar bi vas rada povprašala o vašem mnenju.

Leta 2015 sem bila noseča in v 7. mesecu so mi diagnosticirali rizično nosečnost z možnostjo prezgodnjega poroda. 2 dni sem bila hoslitalizirana, nato pa sem imela predpisan zelo strog počitek z ležanjem. Večino časa sem imela podnevi kompresijske nogavice, vstajala pa sem rea za najnujnejše – WC, hiter tuš, pogrevanje vnaprej pripravljene jedi.
Po 36. tednu nosečnosti sem se zopet začela normalno gibati. V 8. mesecu nosečnosti sem tako zopet šla na priprave na porod. Bili smo v skupini in seveda smo sedeli. Roke sem imela normalno položene na stegnih, ko mi je zaspala cela desna roka. Kar naenkrat babice nisem več razumela, kaj govori. Besede sem vse poznala (živim v tujini in tekoče govorim tukajšni jezik), a nisem popolnoma ničesar razumela. Počutila sem se utesnjeno, bilo mi je vroče. To je trajalo nekaj minut. Pred odhodom domov sem si osvežila obraz z mrzlo vodo in nekako je vse skupaj minilo.
Naslednji dan se mi je stvar še enkrat “ponovila”. Tokrat sem ležala v postelji, ko sem zopet dobila občutek utesnjenosti in preplavil me je val vročine. Slabo sem videla – bleščalo se mi je pred očmi. Nisem imela občutka za globino v prostoru. Na srečo je bil moj mož doma in me je pospremil do urgence v porodnišnici. Med potjo (5min hoje) nisem več videla na levo stran. Med sprejemom v porodnišnici mi je otopela spodnja ustnjca ter čeljust, zatem so se pojavili mravljinci. Sprejemni zdravnici sem se morala nasmehniti in sklepam, da je bil nasmeh simetričen, saj me niso nadaljno pregledovali. Opravili so mi zgolj CTG in po incidentu poslali domov. Vse skupaj je trajalo min 15min.

Zelo me je bilo strah, da je bila to možganska kap oz. da bi imela kakšen strdek zaradi dolgega ležanja in da bi se mi med porodom (ob velikem naporu) lahko kaj resnega zgodilo. Ta misel je seveda ob groznih porodnih bolečinah nekam izginila. 😉 Vse je bilo v redu in od takrat se mi ni zgodilo nič podobnega.
Lansko leto sem bila ponovno noseča in sem seveda incident omenila ginekologinji. Dejala je, da ni mogel biti strdek v nogah zaradi ležanja, saj bi le ta lahko potoval v možgane zgolj če bi imela srčno napako. Povedala mi je, kaj bi lahlo bilo, a zaradi jezične prepreke (medicinski izrazi mi le niso preveč domači v tukajšnem jeziku), nisem točno vedela, kaj bi to bilo.

Se opravičujem za dolg post, želela sem le biti temeljita, saj me res zanima vaše mnenje. Da bi si morda razjasnila, da morda le ni bilo nič.

Najlepša hvala za vaš dragoceni čas in prav lep pozdrav,
Ana

Pozdravljeni, pravzaprav niti simptomi, ki jih opisujete, ne spominjajo kaj dosti na kakršne kolimstrdke ali na možgansko kap, da ne rečem, da prav nič. Od dolgotrajnega mirovanja imate lahko tak občutek npr od nižjega krvnega tlaka oz padca krvnega tlaka, zaspala roka ni redek pojav in je ponavadi odvisno od položaja, ki utesni kakšen živec, marsikaj bi pojasnil tudi napad tesnobe. V glavnem, opis ne spominja na nič od tega, kar vas skrbi in tudi drži, da strdki iz nog ne morejo kar v možgane, saj od nog do njih ni nobene direktne povezave.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close