Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v glavi – možna anevrizma?

Bolečina v glavi – možna anevrizma?

Spoštovani,
stara sem 57 let, v glavnem zdrava, nobenih težav s holesterolom, sladkorjem v krvi, pritisk prej nizek kot visok, telesna teža ok … Zadnje čase se mi občasno pojavlja rahla bolečina v glavi, zadaj, na desni strani. Včasih za nekaj trenutkov, včasih nekaj minut, včasih dlje. Ni neka huda bolečina, je pa moteče, sploh ker nikoli nimam glavobolov. Pred 3 tedni sem zvečer kolabirala – nenadoma mi je postalo zelo vroče, v glavi in po celem telesu nek čuden, nepoznan občutek, na poti do kavča sem padla na kolena, zavesti nisem popolnoma izgubila. Bila sem popolnoma mokra in po nekaj minutah sem še bruhala. Potem sem počasi prišla k sebi. Po 2 dneh (vmes je bil vikend) sem šla k osebno zdravnici, ekg je bil v redu, prav tako kri. Takrat se na te bolečine v glavi niti nisem spomnila, so pa zadnjih nekaj dni pogostejše. Danes ponoči sem se zaradi tega zbudila, bolečina (ne prav močna) oziroma nekakšno tiščanje v glavi ni popustilo do jutra, malce močnejše je bilo, če sem ležala na desnem boku. Ko sem vstala, je skoraj izginilo, ampak občasno še kar nekaj čutim. Menite, da bi bilo dobro opraviti kak pregled glave ali zganjam paniko brez veze? Precej sem namreč slišala in prebrala o počeni anevrizmi v glavi, do katere menda lahko pride tudi brez posebnih predhodnih težav. Ali pa naj me to ne skrbi glede na moje siceršnje zdravstveno stanje? Res pa pokadim kake 3-4 cigarete dnevno in tudi gibam se bolj malo. Stara mama je pri 77 letih umrla zaradi možganske kapi, oče je pri 80 letih imel blažji srčni infarkt – če so to pomembni podatki.
Najlepša hvala za napotek, kako ravnati.

Pozdravljeni, ena od verjetnejših možnosti za vašo slabost, je padec krvnega tlaka, seveda pa tega po netu ni možno ocenjevati. Glavobol je zelo pogosta težava, na podlagi vašega opisa ni možno ugibati o možganskih anevrizmah, opis pa ne spominja na krvavitev oz razpok anevrizme. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close