Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pomoč – kršenje pravic?

pomoč – kršenje pravic?

Spoštovani,

verjetno se bi morala obrniti na pravnike, se tudi bom, ampak bi vas predhodno vprašala za mnenje. Pred 14 dnevi sem našla babi nezavestno in pobruhano, klicali smo nujno medicinsko pomoč, povedali stanje… po 15 minutah je prišel rešilec, z zdravnico, ki je bila na praksi. Preden so babi začeli pomagati je trajalo 10 minut, zdravnica ni imela pojma – več o njej je vedel reševalec, ki ji je govoril kaj bodo delali. Ona je vmes klicala zdravnico, ki se ji ni oglasila na telefon in računala vnos zdravil, ki ji je predlagal reševalec – računala je na telefon, ki ji je 3x padel na tla, ker so se ji roke tako trosile. Babi so dali na tla in kljub temu, da je bila v nezavesti je kričaka od bolečin… po 3/4 ure so jo le odpeljali.
Rezultat – obsežna krvavitev v možganih, babi je bila en teden v komi in je žal prehitro odšla k angelom. Stara je bila 77 let.

Zanima me, ali bi v nujnih primerih morala na teren zdravnica – ali je normalno, da se ji ne da dvigniti riti in na nujno vožnjo pošlje zdravnico, ki začenja svojo kariero in nima pojma, saj vsak, ki je nekaj časa zdravnik prepozna možgansko poškodbo?

Prav tako me zanima, ali je čutila bolečino, če je bila nezavestna in je potem res spuščala grozne zvoke bolečine.

Vem, da nam naše drage babi ne bo nič oživelo, ampak bilo bi lepo, da se ne bi takšna situacija zgodila komu drugemu. Če bi imela pravo pomoč, bi našo babi verjetno še lahko imeli, saj je pri možganski poškodbi pomemben čas.

Prosim za to informacijo.

Hvala

Lp

T.

Pozdravljeni, za ocenjevanje posamezne obravnave, je potrebnih ogromno podatkov, od vsebine klica, do samega načina oskrbe posameznega bolnika in številnih številnih dejavnikov in okoliščin. Tega na osnovi teh podatkov ni mogoče strokovno ocenjevati, zato vam na vaše vprašanje ne morem podati resnega in strokovno podprtega odgovora.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close