Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pogosto uriniranje in kri v spermi

pogosto uriniranje in kri v spermi

Pozdravljeni,
Star sem 29let, aktiven športnik, brez omembe vrednih zdravstvenih težav, tudi kakršnihkoli uroloških težav nisem imel nikoli.
K svojemu osebnemu zdravniku sem šel na pregled zaradi pogostega uriniranja in pojava krvi v spermi (pekočega uriniranja ali kakršnihkoli drugih bolečin nisem imel). Rekel, je da gre verjetno za vnetje mehurja in prostate (analiza urina je bila sicer bp) in mi predpisal 3 tedne antibiotika primotren, z navodilom, da če v tednu dni ne bo boljše naj se spet oglasim. Ker čez 12dni ni bilo sprememb sem se spet oglasil na pregled. Kri in urin sta še vedno bp, zato me je napotil k urologu.
Urolog je pretipal prostato in rekel, da ni vneta. Nato me je napotil na UZ trebuha in ingivnalnega predela, ker je na levi strani zatipal rahlo povečane bezgavke, radiolog ki je opravljal UZ, je rekel, da ni videti ničesar suspektbilnega.
Urolog je nato v izvid napisal, da je šlo verjetno za vnetje mehurja, ki ga je antibiotik pozdravil, to da me še vedno pogosto sili na vodo (tudi 3x na uro), pa da je ostanek tega vnetja in bo izzvenelo. Hematospermija , pa da sama po sebi ni znak ničesar resnega in bo tudi izzvenela sama. Prekinil mi je tudi antibiotik, ker da glede na analize krvi in urina, ki so bp, ga ne potrebujem.
Rad b vprašal ali je mogoče da, se mi pogosto uriniranje pojavlja zaradi zaskrbljenosti in živčnosti, ki se je začela, ko sem opazil kri v spermi. Moj osebni zdravnik sicer pravi, da to ni možno. Sam pa opažam da pogostost uriniranja ni konstanta. Včasih moram na vodo vsake 20min (sploh če o tem razmišljam), spet drugič normalno zdržim 2 do 3 ure.

Druga zadeva, ki bi vas rad vprašal pa je v zvezi z UZ trebuha, ki mi ga je predpisal urolog. Radiolog je v izvid med drugim napisal tole: » Vranica je normalne velikosti. V zgornjem polu je subkapsularno vidna 8cm velika hiperehogena ostro omejena formacija – hemangiom?«
Kaj to pomeni in ali to zahteva kakšno nadaljnjo obravnavo, ne radiolog ne urolog nista rekla ničesar? Pa razred velikosti, ki piše na izvidu je skoraj zagotovo zgrešen – mislim da je glede na to kar sem videl na UZ ekranu (glede na velikost vranice)velikost 8mm in ne 8cm.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem,
TH

Pozdravljeni, tudi jaz dvomim v 8 cm veliko spremembo na vranici in se mi zdi takole na pamet, verjetnejša opcija 8 mm. Pri odvajanju vode je razlika če vas stalno tišči in ne teče nič, ali pa vas stalno tišči in steče veliko. Živčnost sicer lahko vpliva na pogostejše odvajanje vode. Kri na spermi pa je najpogosteje nenevaren pojav. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Vprašaj je zato, ker UZ diagnoza pač ni dokončna, ampak glede na izgled na UZ zgolj precej verjetna. Če gre za majhen hemangiom, je to benigna zadeva in večinoma ne zahteva terapije. Kar se tiče uriniranja, je izločena tekočina dolgoročno enaka vnešeni in seveda brez vnosa (pitja) ne morete neprestano izločati po skoraj 5 litrov tekočine na dan. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close