Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca dojke

dojke

pozdravljeni,

imam 41 let (pri 11-ih sem dobila M, prej sem se razvijala kot sovrstniki, dojke so mi začele rasti že v 2. r. OŠ) in sem pred časom bila na mamografiji samo tako, pač pregled, vendar izvidov še nisem prejela.

včeraj kasno popoldan, me je začela boleti leva dojka i tudi danes boli, vendar kot da malo manj. In to me precej boli, tudi na dotik in ko se sklonem dol, jo tudi bolje boleče čutim. Torej je prišla bolečina iznanada, hitro. Druga dojka me ne boli. Nazadnje sem imela M 25.1. , decembra pa sem imela kar 2x, precej blizu…12. in 21. 12.2017. Ne jemljem nobenih tbl. ali KT. Kaj bi to naj pomenilo, da me tako iznenada boli ena dojka?? Ali mogoče hormoni kaj divjajo? A je možno, da počasi prihajam v menopavzo, glede na to, da sem se vedno hitreje razvijala kot druge in imam že par sivih las?

Moje 2. vprašanje: a se tumor v dojki vidi na mamografiji bolje (npr. točno kje leži, kako je velik ipd.) kot na UZ? In zakaj je potrebna prej punkcija, ko je že itak ugotovljeno, da se gre za tumor. Kaj se ugotavlja s tisto tekočino, kaj so izvlekli iz dojke oz. tumorja?

Vnaprej hvala lepa za odgovore in lp.

Mira

Hvala, lp.

Pri bolečinah v dojki gre največkrat zgolj za vnetje in z menopavzo to nima kaj dosti opraviti. Za screening, torej iskanje morebitnih sprememb pri zdravih ženskah, je boljša mamografija, za oceno posamezne spremembe pa UZ. S punkcijo se pregleda celice pod mikroskopom in opredeli, za kakšno spremembo gre. Ni vsaka bulica rak na dojki. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close